Zahraničné

Je skutočná: Vodca Kim Čong-un po dvoch mesiacoch opäť ukázal manželku

koreaweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Spoločne sa zúčastnili 2. výročia smrti bývalého vodcu Kim Čong-ila.

Pri príležitosti druhého výročia úmrtia bývalého najvyššieho vodcu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) Kim Čong-ila sa po prvý raz po dvoch mesiacoch objavila na verejnosti aj manželka súčasného vodcu Kim Čong-una.

Severokórejská štátna televízia odvysielala zábery Kimovej manželky Ri Sol-džu, ako sprevádza svojho manžela do mauzólea Kumsusan v Pchjongjangu, kde sú vystavené zabalzamované telá Kimových predchodcov Kim Čong-ila a zakladateľa KĽDR Kim Ir-sena.


Ri sa poslednýkrát objavila na verejnosti 16. októbra na koncerte. Jej dnešná účasť na verejnom podujatí rozptýlili špekulácie o jej súčasnej existencii po tom, čo minulý týždeň popravili za vlastizradu Kimovho strýka Čang Song-tcheka, ktorý údajne dohodol zoznámenie Ri so súčasným severokórejským vládcom.

Kim Kjong-hi (67), teta Kim Čong-una a manželka popraveného Čanga, sa nezúčastnila ani na rannom spomienkovom zhromaždení v mauzóleu, ani popoludní nenavštívila prezidentský palác.

Čang Song-tcheka popravili za to, že sa údajne pokúšal získať moc a začal privádzať ekonomiku KĽDR do "nekontrolovateľnej katastrofy".

Po Čangovom páde zostal osud jeho manželky Kim Kjong-hi nejasný. Požiadali ju však, aby pripravila pohreb predsedu kontrolného výboru vládnucej Strany práce Kim Kuk-tcheho.


PCHJONGJANG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.