Pápeža Františka prepustili z nemocnice. Vo Vatikáne stihol pozdraviť aj veriacich

Pápež František odchádza z nemocnice
Pápež František odchádza z nemocnice Zdroj: TASR/AP

Pápež bude mať niekoľko týždňov na zotavenie predtým, než v septembri začne opäť cestovať.

Pápež František opustil v stredu nemocnicu v Ríme a desať dní po operácii hrubého čreva sa vrátil do Vatikánu. Informuje o tom agentúra AP.

Svedkovia uviedli, že videli vozidlo odvážajúce pápeža z Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v talianskej metropole v stredu v dopoludňajších hodinách. Po príchode do Vatikánu vystúpil z auta, aby pozdravil svojich priaznivcov.

Osemdesiatštyriročnému pápežovi 4. júla odstránili časť hrubého čreva z dôvodu jeho zúženia. Plánovaný zákrok absolvoval v celkovej anestéze. Išlo o prvú vážnejšiu operáciu Františka od jeho nástupu do funkcie v roku 2013.

Pápež bude mať niekoľko týždňov na zotavenie predtým, než v septembri začne opäť cestovať. V polovici septembra plánuje navštíviť Maďarsko a Slovensko, následne nakrátko zavíta do škótskeho Glasgowu, kde sa v novembri plánuje zúčastniť na klimatickej konferencii COP 26.

Prvýkrát sa na verejnosti po operácii objavil v nedeľu, keď z balkóna nemocnice na desiatom poschodí pozdravil veriacich a viedol modlitbu Anjel Pána. V utorok popoludní navštívil oddelenie pediatrie, kde sú hospitalizovaní detskí pacienti s rakovinou. Oddelenie sa nachádza na rovnakom poschodí ako časť určená pápežovi.

František, ktorému v mladosti pre infekciu odstránili hornú časť pľúc, je okrem toho v dobrom zdravotnom stave.

VATIKÁN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti