VIDEO: Muža zabil žralok, ked si chcel uľaviť v mori. Predátor mu spôsobil hororové zranenia

Útok žraloka na brazílskej pláži.
Zdroj: reprofoto: YouTube/ TV Mídia

Všetko sa udialo veľmi rýchlo, keď Santosovi pribehli na pomoc ďalší muži z partie, bolo už neskoro.

Popíjanie partie kamarátov na pláži v brazílskom meste Jaboatao dos Guararapes sa skončilo tragédiou. Marcelo Rocha Santos († 51) sa stal obeťou útoku žraloka, keď si spolu s ďalším mužom išli uľaviť do mora. Svedkovia opísali, že morský predátor naňho zaútočil, keď mu voda siahala do pol pása, informuje portál New York Post.

„Vo vode bolo veľa krvi," uviedol pre brazílske médiá Endriano Gomes, ktorý sa v tom čase nachádzal na pláži Piedade.

Tragický incident sa odohral ešte v sobotu o 14.00 hod. Napriek tomu, že na  inkriminovanom úseku pláže boli výstražné značky upozorňujúce na hrozbu útoku žralokov, plavčík, ktorý mal vtedy službu, mužom nedohovoril. Žralok zaútočil náhle, Santos ho nemal šancu vidieť, voda bola totiž mútna.

https://www.youtube.com/watch?v=vx_oGIoFV_s


„Keďže na pláži nie sú toalety, išli sme potrebu vykonať do mora. Bol so kúsok od neho, keď sa to stalo," uviedol kamarát obete Ademir Sebastiao da Silva.

Všetko sa udialo veľmi rýchlo, keď Santosovi pribehli na pomoc ďalší muži z partie, bolo už neskoro. Žralok mu spôsobil obrovskú ranu na stehne a muž prišiel aj o časť pravej ruky. Keď jeho bezvládne telo odtiahli na pláž, už bol v bezvedomí. Stratil obrovské množstvo krvi a po prevoze do nemocnice lekár konštatoval smrť.

„Mohol som to byť ja, boh bol ku mne milosrdný. Keby som si predtým išiel zaplávať, už som tu nemusel byť," uviedol pre brazílske médiá Silva.

RECIFE/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Brazília

Dôležité udalosti