Český premiér Babiš vydal novú knihu. V jej úvode napísal veľavravný odkaz

Český premiér Andrej Babiš.
Zdroj: Szilard Koszticsak/MTI via AP

Kniha obsahuje 450 strán a ďalších 32 strán fotografických príloh.

Český premiér Andrej Babiš vydal vo štvrtok večer novú knihu s názvom Sdílejte, než to zakážou! V jej úvode oznamuje, že októbrové parlamentné voľby budú poslednými, do ktorých bude kandidovať, informoval portál Novinky.cz.

„Je to poslednýkrát, čo kandidujem do Snemovne. A myslím, že moja éra je tá najúspešnejšia v ponovembrovej histórii Českej republiky,“ píše Babiš.

„Je to posledná príležitosť ma voliť. Kandidujem naposledy. Posledná šanca voliť Babiša,“ píše ďalej v tejto súvislosti. Nová kniha podľa neho obsahuje „všetko“, a to od jeho návštevy Bieleho domu až po „nové a dosiaľ tajné projekty“ českej armády.

„V knižke (je) o všetkom, čo som prežil v politike. Nielen, čo všetko som odmakal a s čím som bojoval. Ale tiež, čo som cítil. Čo som prežíval. Čím som žil. Čomu verím. Čo pre mňa bolo najťažšie. A čo si trúfam povedať, že som dokázal,“ uvádza Babiš.

Od štvrtkového večera je možné stiahnuť si knihu zadarmo elektronicky. Obsahuje 450 strán a ďalších 32 strán fotografických príloh.

Čoskoro je v pláne tiež jej vydanie vo forme audioknihy. V auguste by mala byť následne publikácia dostupná v tlačenej verzii, a to v náklade 300-tisíc výtlačkov.

Babiš sa v knihe zaoberá napríklad aj tým, prečo je podľa neho strana Piráti najväčším nebezpečenstvom, ktoré Česku aktuálne hrozí.

Český premiér v novej knihe uverejnil aj svoje vízie. Napríklad, ako chce dosiahnuť zlacnenie bytov v ČR, či ako chce obnoviť krajinu po covide alebo brániť národné záujmy.

Píše tiež o tom, ako sa podľa neho Česko stane kozmickou veľmocou a napríklad aj, ako chce zvýšiť pôrodnosť v krajine, približujú Novinky.cz.

Český premiér v novej knihe tiež opísal, čo vláda pod jeho vedením urobila pre ľudí a čo chce ešte pre krajinu vykonať.

Novinky.cz pripomínajú, že svoje nápady podobne opísal Babiš aj v knihe pred predchádzajúcimi parlamentnými voľbami z roku 2017.

Zmienená publikácia s názvom O čem sním, když náhodou spím obsahovala napríklad aj jeho vízie Česka do roku 2035.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti