Na sociálnych sieťach sa šíri extrémne nebezpečná výzva. Osudnou sa stala chlapcovi (†12)

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Konstantin Savusia

Chlapec zomrel krátko po prevoze do nemocnice.

Na sociálanych sieťach sa šíri ďalšia nebezpečná výzva, ktorá už má aj prvú obeť. Stal sa ňou nemenované dieťa z amerického štátu Oklahoma, ktoré našli ležať bez známok života v dome v meste Bethany.

Neskôr vysvitlo, že chlapec (†12) si, rovnako ako tisícky jeho rovesníkov, chcel vyskúšať výzvu, pri ktorej je cieľom si škrtením privodiť stratu vedomia. Inšpirovať sa mal videom zverejneným na sociálnej sieti TikTok, informuje portál New York Post. Chlapec, napriek snahám zdravotníkov o oživenie, zomrel krátko po prevoze do nemocnice. Na krku mal viditeľné stopy po škrtení.

Odborníci varujú, že táto nebezpečná výzva môže spôsobiť záchvaty a poškodenie mozgu. Polícia v meste Bethany vyzvala rodičov, aby sa v rámci prevencie snažili monitorovať činnosť svojich detí na sociálnych sieťach.

„Nikdy to nebolo dôležitejšie ako teraz, keď sú deti znudené z lockdownu a nevedia, ako zmysluplne vyplniť väčšie množstvo voľného času. Sociálne siete majú na dospievanie detí obrovský vplyv a je dôležité ich mať pod kontrolou," uviedla polícia vo vyhlásení.


BETHANY/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme TikTok

Dôležité udalosti