Veľká razia proti korupcii v Rusku: V dome šéfa polície objavili luxus, aký si užívajú najbohatší

Luxusná kúpelňa v dome jedného zo zadržaných.
Zdroj: Reuters

Safonovovi hrozí v prípade dokázania viny maximálne 15 -ročný trest odňatia slobody.

Vyšetrovanie v ruskom Stavropoľskom kraji odhalilo veľký korupčný gang, ktorý pôsobil v radoch polície. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie oznámil, že na čele organizovanej skupiny stál Alexej Safonov, šéf dopravných policajtov v južnej časti kraja. Okrem neho zadržali ďalších 6 ľudí.

Počas série razií prehľadali 80 rôznych objektov, vrátane kancelárií, pri ktorých zhabali veľké množstvo peňazí a luxusných vozidiel. „Čerešničkou na torte" bola honosná vila samotnej hlavy korupčného gangu. Po vstupe do nej sa policajti ocitli v záplave luxusu, ktorý pripomínal sídlo šľachtica. Vrcholom boli zlatom ozdobené toalety.

Organizovaná skupina pôsobila na celom území Stavropoľského kraja a veľká časť zaistenej hotovosti pochádzala z predaja povolení, ktoré ich držiteľom umožnili bezproblémových prechod cez policajne stanovištia. Falošné priepustky využívali najmä stavebné a zásobovacie firmy. Zadržané osoby zatiaľ obvinenia nekomentovali. 


Vyšetrovací výbor Ruskej federácie oznámil, že má dôkazy, podľa ktorých si korupčný gang počas niekoľkých rokov, na úplatkoch zarobil takmer 20 miliónov rubľov (230-tisíc eur). Na základe hodnoty zaisteného majetku sa však predpokladá, že konečná suma mohla byť mnohonásobne vyššia.

Safonovovi hrozí v prípade dokázania viny maximálne 15 -ročný trest odňatia slobody. Medzi zadržanými je aj jeho predchodca Alexander Aržauchyn. Podľa poslanca ruskej Dumy Alexandra Kchynšteina je do korupcie zaplatených celkovo 35 príslušníkov dopravnej polície v Stavropoľskom kraji.

„V podstate išlo o to, že v Stavropole pôsobila skutočná mafia, ktorá profitovala zo všetkého možného: od falošných dopravných značiek, priepustiek až po dodávky piesku," napísal poslanec na sociálnej sieti Telegram.

STAVROPOL/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti