Hrôza v Číne: Voda sa valila aj metrom. Ľudia stáli na sedadlách, aby sa neutopili

Zaplavené metro v Číne
Zaplavené metro v Číne Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Záplavy v Číne si vyžiadali už najmenej 33 obetí.

Rozsiahle povodne sužujú aj centrálnu Čínu. Vyžiadali si už najmenej 33 obetí. Len v meste Čeng-čou zahynulo 12 ľudí a stovky ďalších museli zachraňovať. Vláda nariadila úradom, aby okamžite zlepšili protipovodňovú kontrolu v mestskej doprave, píše Reuters.

Rozsiahle záplavy v Číne: Ulice sa zmenili na rieky, armáda musí zdemolovať priehradu


Voda sa valila ulicami mesta a zaplavila aj miestne metro. Zábery čínskej televízie ukazujú, ako ľudia stáli po pás v zakalenej vode. Vo vlaku metra sa postavili na sedadlá, aby sa neutopili. Záchranári museli z podzemia dostať stovky ľudí.

V čínskej provincii Che-pej prší už šesť dní po sebe. Len od soboty (17.7.) do utorka (20.7.) spadlo v tejto oblasti asi 617 mm zrážok, čo je takmer ekvivalent ročných zrážok 640 mm. Tisícky ľudí museli evakuovať.

PEKING/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Metro

Dôležité udalosti

Krátka správa

Útok na námorné veliteľstvo na Kryme si vyžiadal desiatky zranených a niekoľko obetí, tvrdí Ukrajina.

Medzi nimi boli aj vysokopostavení ruskí námorní velitelia. Išlo o budovu veliteľstva ruskej Čiernomorskej flotily v meste Sevastopol. K útoku došlo počas stretnutia ruského námorného vedenia v piatok (22. 9.).

Krátka správa

Požiar továrne na Taiwane si vyžiadal najmenej 5 mŕtvych a viac ako 100 zranených.

Oheň v továrni na výrobu golfových loptičiek na juhu Taiwanu sprevádzali výbuchy. Päť ľudí je stále nezvestných. Medzi mŕtvymi sú aj traja hasiči. Nezvestní sú štyria robotníci a jeden hasič.