Oslava sa skončila tragicky. Chlapca (†3) našli na dne priehrady držiac sa za ruky so sestrou (†9)

Levent (napravo) so súrodencami.
Zdroj: Facebook/The Sun

Pri pokuse o ich záchranu prišli o život ďalší traja členovia rodiny.

Obrovská tragédia v Turecku. Celkovo päť členov rodiny sa utopilo počas rodinnej oslavy pri priehrade Derinoz v meste Amasya v rovnomennej provincii v blízkosti Čierneho mora. Píše Milliyet.

Rodina oslavovala tretie narodeniny Leventa Cenika, ktorý podľa dostupných informácií nešťastne spadol do vody spolu s deväťročnou sestrou Havvanur.

Ratovať sa ich rozhodli ďalší traja členovia rodiny - stará mama Sultan (50), strýko Emrullah (19) a teta Elif (28).

Žiaľ, všetci traja dospelí ľudia zahynuli pri pokuse zachrániť deti. Zvyšní rodinní príslušníci okamžite zalarmovali políciu a záchranárov.

Na miesto vyslali aj tím potápačov, ktorí boli svedkami hrozivého momentu. Nehybné telá Leventa a Havvanury našli v desaťmetrovej hĺbke ako sa držia za ruky. Tetu Elif našli tri metre od nich. Všetky telá tejto veľkej tragédie už medzitým aj pochovali.

ANKARA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rodina

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.

Krátka správa

Prevádzka letiska vo Frankfurte bola prerušená po spozorovaní dronu.

Viacero letov bolo zrušených alebo odložených. Prevádzka medzinárodného letiska bola úplne zastavená asi na 40 minút. Bezpilotné lietadlo spozorovali opakovane.