Krátky výlet sa zmenil na drámu. Medveď prenasledoval manželov takmer týždeň

Medveď hnedý.
Zdroj: shutterstock

So svojim príbehom sa zverili médiám.

Mal to byť krátky príjemný výlet k termálnym prameňom, namiesto toho však manželia na ruskej Kamčatke strávili takmer týždeň v divočine, kde ich vytrvalo prenasledoval agresívny medveď.

O desivom „dobrodružstve“ Antona a Niny Bogdanových informoval spravodajský portál The Sun.

Manželia si vyrazili na výlet, kde ich Mitsubishi Pajero necelých 20 kilometrov pred cieľom zapadlo do hlbokej kaluže a uviazlo.

Na mieste nebol mobilný signál a manželia sa rozhodli, že strávia noc v aute, než sa po svojich vypravia k turistickému centru a zoženú si odťahovú službu.

Údajne si boli veľmi dobre vedomí toho, že v oblasti je mnoho voľne žijúcich medveďov, takže na čelnom skle nechali odkaz, že sú dvaja a že mieria k turistickému centru. Napokon vraj aj tak po nich nikto nepátral.

Cestou však zistili, že ich sleduje nebezpečná šelma. „Medveďa idúceho za nami sme si najskôr nevšimli, bol úplne potichu. Spočiatku sa nám ho podarilo vystrašiť a zahnať, potom sa však rozbehol priamo k nám,“ opísala okamihy hrôzy Nina.

So šelmou v pätách šprintovali k rieke, kde vyliezli na strom. „Ten medveď manžela skoro zabil. Hodila som po ňom fľašu s vodou, aby som ho rozptýlila a Anton sa vďaka tomu vyšplhal na strom,“ doplnila žena.

Po chvíli sa za nimi zviera vrhlo do koruny stromu, jeho útok zrazili tým, že po ňom hodili batoh. V ňom však bolo ich jediné jedlo, ktoré šelma zjedla.

Medveď ich následne veľmi detailne strážil nasledujúce dva dni, takže museli spať na striedačku, aby vedeli, čo zrovna robí. Až neskôr sa vzdialil natoľko, že dvojica mohla zliezť zo stromu a vrhnúť sa do blízkej rieky.

Predátor ich však prenasledoval aj tam, takže sa museli vyšplhať na iný strom, kde strávili ďalšie dva dni.

Potom sa pomaly, kúsok po kúsku, strom za stromom, manželia dokázali vrátiť k svojmu zapadnutému autu.

„Hneď, ako sme sa tam dostali, sme začuli zvuky blížiacich sa vozidiel. Rozplakala som sa od šťastia, keď som ich videla,“ uzavrela Nina.

Za posledný rok úrady na Kamčatke evidujú štyri útoky medveďov na ľudí, vyžiadali si dva životy. Celkovo v regióne žije asi 23-tisíc divokých medveďov, čo je najviac v celom Rusku.

MOSKVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kamčatka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.