Identifikovali poslednú obeť zrútenej budovy na Floride

Estelle Hedayaová je poslednou nezvestnou obeťou zrútenej budovy na Floride.
Zdroj: TASR/Liz Segel via AP

Ide o 54-ročnú Estelle Hedayaovú, ktorá žila na šiestom poschodí zrúteného bytového komplexu.

Úrady v americkom štáte Florida identifikovali pozostatky poslednej obete, ktorá bola po zrútení 12-poschodového obytného domu spred viac ako mesiaca nezvestná. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na políciu a starostku okresu Miami-Dade Danielle Levinovú Cavovú.

Ide o 54-ročnú Estelle Hedayaovú, ktorá žila na šiestom poschodí zrúteného bytového komplexu. Bola poslednou obeťou na zozname nezvestných, po ktorej tele stále pátrali. Nešťastie si vyžiadalo celkovo 98 obetí.

Veľká časť 12-podlažnej obytnej budovy Champlain Towers South v Surfside, asi šesťtisícovom prímorskom meste na severnom okraji Miami Beach, sa zrútila počas noci z 24. na 25. júna, keď jej obyvatelia ešte spali. V deň zrútenia sa podarilo zachrániť 35 ľudí, ale odvtedy už v troskách nenašli nikoho živého.

Záchrannú časť operácie ukončili už 7. júla, keďže už nebola nádej, že by niekto mohol pod troskami prežiť. Príčiny zrútenia časti bytového komplexu ležiaceho v blízkosti mora sa stále vyšetrujú. Správa z októbra 2018 však hovorila o závažných narušeniach statiky a horšej kvalite betónu v niektorých častiach budovy a v blízkej budúcnosti sa v nej mali začať opravy.


SURFSIDE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obeť

Dôležité udalosti