Ozbrojená lúpež v známom parížskom klenotníctve. Muž na kolobežke ukradol šperky za milióny eur

barbora a peter.jpg
https://videoarchiv.markiza.sk/video/zivot-po-farme/epizoda/26842-zivot-po-farme-15 Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

Polícia zatiaľ nepotvrdila médiami uvádzanú hodnotu koristi.

Klenotníctvo Chaumet v Paríži, ktoré patrí k najprestížnejším a najstarším šperkárstvam vo Francúzsku, sa v utorok stalo obeťou ozbrojenej lúpeže, pričom boli odcudzené šperky v hodnote dva až tri milióny eur.

Ako na svojom webe informoval denník Le Parisien, lúpež sa odohrala v utorok popoludní v klenotníctve, ktoré sídli na ulici Rue Francois 1er, nachádzajúcej sa neďaleko triedy Champs-Elysées v centre Paríža. Lúpež sa odohrala v čase otváracích hodín klenotníctva. Zamaskovaný a ozbrojený páchateľ sa na miesto činu dopravil a aj z neho odišiel na kolobežke.

Podľa televízie BFM muž vošiel do klenotníctva a prejavil záujem o nákup šperkov, pričom si dával na pult ukazovať čoraz drahšie modely. Následne vytiahol strelnú zbraň a ohrozujúc ňou personál, vybehol z obchodu aj s lupom.

Pred útekom z miesta činu páchateľ ešte personál varoval, že v obchode je nastražená nálož, ktorú aktivuje, ak sa pokúsia privolať políciu alebo ujsť. V tomto okamihu sa zmocnil aj kľúčov od obchodu a zamestnancov v ňom zamkol. Prípadom sa začala zaoberať parížska prokuratúra, ktorá zatiaľ nepotvrdila médiami uvádzanú hodnotu koristi.

Chaumet je jedným z najstarších klenotníctiev vo Francúzsku - bolo založené v roku 1780. Momentálne patrí do konglomerátu LVMH, ktorý sa zatiaľ k lúpeži nevyjadril. Le Parisien pripomenul, že klenotníctvo Chaumet nebolo terčom ozbrojenej lúpeže prvýkrát. Z jej ikonickej predajne na námestí Place Vendôme v centre Paríža boli v novembri roku 2009 pri lúpeži odcudzené šperky v hodnote 1,9 milióna eur.

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lúpež

Dôležité udalosti