Rodina si 45 rokov myslela, že zomrel pri havárii lietadla. Po rokoch ho našiel na ulici jeho známy

Stratený muž.
Zdroj: Facebook/The National News

Nehoda sa stala ešte v roku 1976.

Arabskými médiami v posledných dňoch kolovala správa o neuveriteľnom prípade. Chystá sa totiž stretnutie muža s rodinou, ktorá ho takmer 45 rokov považovala za mŕtveho. Píše The National News.

Teraz 70-ročný Sadžid Thungal sa narodil v indickej Kérale. Ako 22-ročný odišiel do Perzského zálivu v snahe žiť lepší život. V rodnej krajine nechal rodičov a siedmich súrodencov.

Usadil sa v saudskoarabskom Abú Zabí, kde sa s nadšením venoval umeniu a popritom organizoval rôzne kultúrne akcie pre spevákov a tanečníkov z Indie.

V októbri 1976, ako 25-ročný, mal cez Bombaj na desať dní letieť do Chennai. Krátko po štarte sa však vznietil jeden z motorov stroja, na ktorom malo nájsť smrť všetkých 95 ľudí.

Celé desaťročia boli v tomto presvedčení aj jeho najbližší z Kéraly. Thungal však v roku 1982 priletel do Bombaja, kde doteraz žije.

V tejto indickej metropole začal podnikať, aby sa jeho život vrátil do starých koľají. Napokon mu to nevyšlo a aby prežil musel robiť kadejaké práce.

„Nebol som v kontakte s rodinou, pretože som si myslel, že som zlyhal. Šiel som do arabského sveta aby som zbohatol, no nepodarilo sa mi to. Potom som si myslel, že v Bombaji sa toho dočkám a následne sa im ozvem, ale ani to sa nestalo. Takto ubehlo 45 rokov,“ uviedol.

Náhoda však chcela, aby ho v roku 2019 na ulici vyčerpaného zazrel jeho kamarát, ktorý mu našiel útočisko u pastora. To bol jeho prvý krok na ceste späť za rodinou.

Pastor s miestnou organizáciou totiž ako jeden z cieľov mali nájsť hľadané a stratené osoby a postarať sa o to, aby sa vrátili k svojim rodinám.

Thungal však trpel viacerými depresiami, stratami pamäti a taktiež mal problémy s alkoholom. Trvalo dva roky, kým sa v zariadení zmenil o svojej rodine. Pastor preto poveril svojho podriadeného, aby rozbehol pátraciu akciu a našiel príbuzných strateného muža. To sa napokon aj podarilo.

„Boli v šoku z toho, keď zistili, že žije. Jeho otec zomrel už dávno, mama však žije a teraz má 91 rokov,“ povedal pastor. Zorganizovali preto videohovor. Thungal bol z toho emočne taký vypätý, že ledva hovoril.

Jeho brat Mohammed Kunju by mal čoskoro prísť do Bombaja, aby sa s prvorodeným bratom stretol osobne a zobral ho domov. Kunju uviedol, že nikdy na Sadžida nezabudli.

Doteraz vraj má v živej pamäti, ako po havárii priletel do Abú Zabí v nádeji, že Sadžid prežil. Všade vraj ukazoval jeho fotku, nikto mu však nepomohol. Teraz sa to však podarilo. „Keď sa konečne vráti domov, už ho nepustíme z dohľadu,“ uzavrel Kunju.

BOMBAJ/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bombaj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.