Zahraničné

Vyriešili záhadu miznúcich domácich mačiek na Floride

Tento obrovský pytón si pochutnával na domácich mačkách
Zdroj: wpbf.com

Polícia už má v rukách záhadného Fantóma.

Dôkazy sú síce len nepriame, ale vyzerajú presvedčivo. Rad domácich mačiek zmiznutých bez stopy. Jedna čerstvá obeť. A jeden veľmi dobre živený, viac ako tri a pol metra dlhý had, ktorý sliedil za korisťou vo floridskom poraste.

Ako napísala agentúra Reuters, potenciálneho páchateľa chytili policajti v Port St. Luciu. Veria, že v rukách majú záhadného Fantóma, ktorý posledných deväť mesiacov desil všetkých majiteľov domácich maznáčikov. 

https://www.youtube.com/watch?v=gIFFCnIdfG0"Toto je odpoveď na mnoho otázok," povedala Pamela Dinolaová, ktorá prišla o päť zo svojich siedmich mačiek.

Pytóny sú exotickým druhom, ktorý sa na Floridu pôvodne dostal len ako ozdoba terárií. Niektorým chovateľom ale postupne prestal stačiť priestor alebo peniaze, a tak svoje hadie spoločníčky vypustili do voľnej prírody, kde sa im začalo nesmierne dariť.

Usídlili sa predovšetkým v oblasti floridských močiarov Everglades a decimujú pôvodné živočíšne druhy, medzi ktorými nemajú žiadneho prirodzeného nepriateľa. Príležitostne sa však zatúlajú aj do obývaných oblastí.

FLORIDA/novinky.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.