Letecké zábery z tragickej zrážky vlakov. Nehoda pri Domažliciach má najmenej tri obete

Letecké zábery zrážky vlakov.
Zdroj: HZS Pardubického kraje

V ČR ide o najväčšiu železničnú nehodu od minulého roku, keď sa 7. júla čelne zrazili dva osobné vlaky na jednokoľajovej trati pri obci Pernink.

Zrážka dvoch vlakov pri západočeskej obci Milavče v Plzenskom kraji, ku ktorej došlo v stredu ráno krátko po 08.00 h, si vyžiadala najmenej tri obete na životoch a desiatky zranených, pričom niekoľko ľudí je v kritickom stave. Portál iDNES informoval, že pri zrážke zahynuli rušňovodiči z oboch vlakov a cestujúca z osobného vlaku.

Zranených transportovali pomocou pozemnej i leteckej záchrannej služby do nemocníc - po 10.00 h boli už všetci z miesta nehody odvezení. O troch nemecky hovoriacich pacientov sa postarali záchranári z Nemecka.

Minister dopravy Karel Havlíček v súvislosti s možnou príčinou nehody, ku ktorej došlo po 08.00 h uviedol, že rýchlik Ex 351 prešiel návestidlom v polohe stáť vo výhybni Radonice a následne sa zrazil s osobným vlakom typu RegioShark.

Zdroj: Facebook/HZS Plzeňského kraje

Česká Správa železníc na účte na Twitteri uviedla, že po tom, čo Železničná inšpekcia ukončí vyšetrovanie, začnú sa práce na odstraňovaní následkov nehody.

Prevádzka na úseku trate číslo 180 medzi stanicami Domažlice a Blížejov by sa mala podľa predpokladov obnoviť vo štvrtok ráno.

Zdroj: HZS Pardubického kraje

MZVEZ zatiaľ nemá vedomosť o zranených občanoch SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR zatiaľ nemá informácie o tom, že by medzi zranenými pri zrážke vlakov v Českej republike mali byť aj občania SR. Pre TASR to uviedol komunikačný odbor ministerstva.

„Na Zastupiteľský úrad SR v Prahe sa v tejto súvislosti doteraz neobrátil žiadny občan SR. Sme však v kontakte s miestnymi úradmi,“ konštatoval rezort.


PRAHA/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vlaky

Dôležité udalosti