Žena pred 30 rokmi stratila triedny prsteň. Keď ho našiel majiteľ prenajatého domu, začalo sa pátranie

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com/Aleona

Žena ho dostala ako dar od otca.

Keď Richard Wornom z amerického štátu Virginia vypratával prenajatý dom v meste York County, ktorý používal ako miesto, kde dražil veci, v jednej z krabíc našiel triedny prsteň zo strednej školy. Rozhodol sa, že prsteň chce vrátiť pôvodnej majiteľke. Píše UPI News.

Na prsteni z jednej z tamojších škôl boli vyryté iniciály „JLH“, čo mu dodávalo nádej, že pátranie bude úspešné.

V januári tohto roka sa rozhodol na svojom Facebooku uverejniť informácie o prsteni, nedočkal sa však žiadnej odozvy.

O niekoľko mesiacov tak požiadal o pomoc susedov Karrie a Lyndon, ktoré sú absolventky tejto školy. Zhodou okolností, Lyndonina sesternica Susan je viceprezidentkou asociácie absolventov inkriminovanej školy.

Susan zistila, že v roku 1981 boli štyria absolventi s takými iniciálmi, pričom troch okamžite vylúčila. Štvrtá osoba, Janet Lynn Harrisová, však na sociálnych sieťach nebola.

Janet, ktorej súčasné priezvisko je Claytonová, sa v roku 1993 presťahovala do Severnej Karolíny, takže bolo náročné ju vypátrať.

Susan uviedla, že príspevok na facebookovej stránke asociácie absolventov postrehla exšvagriná Janet, takže cez ňu sa jej podarilo skontaktovať majiteľku prsteňa.

Tá si spomenula, že naposledy ho videla pred 29 rokmi, keď opustila mesto York County. Na záver vraj uviedla, že prsteň dostala ako dar od otca tesne pred jeho smrťou. Parádne jej však sedí na prste aj dnes.

YORK COUNTY/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.