V Česku sa triasla zem

Ilustračná snímka.
Zdroj: GOR Photo/shutterstock.com

Okres Cheb zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 2,9.

Zemetrasenie s magnitúdou 2,9 zasiahlo vo štvrtok ráno o 06.03 h západočeský okres Cheb. Škody však hlásené neboli, oznámila podľa portálu Novinky.cz Jana Doubravová z Geofyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR.

Miernejšie zemetrasenie zaznamenali v hĺbke necelých deväť kilometrov medzi obcami Milhostov a Kaceřov a nesprevádzala ho ani séria ďalších otrasov, aké obvykle nastanú po silnejšom záchveve. Podľa seizmológov sa však nedá vylúčiť, že otrasy budú ešte pokračovať.

V tejto oblasti sa otrasy objavujú pravidelne - naposledy v ich zaznamenali apríli - vtedy však išlo o seizmický roj a nie izolovaný jav. Tentoraz nastali otrasy južnejšie než je obvyklé, pričom ich epicentrum bolo v okolí obce Milhostov, uviedla Doubravová. Otrasy pocítili i ľudia žijúci v okruhu desiatok kilometrov od epicentra.

Najsilnejšie zemetrasenie za posledné desiatky rokov malo magnitúdu 4,6 a zasiahlo okres Cheb v roku 1985. Otrasy vtedy spôsobili popraskanie stien, zrútenie komínov či rozbitie nádob v domácnostiach.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.