Vražda na thajskom ostrove: Švajčiarka mala pomôcť oživiť turizmus, našli ju mŕtvu

Miesto, na ktorom objavili telo turistky.
Zdroj: Profimedia.sk

V súvislosti s prípadom vyšetrujú osoby so záznamom v registri trestov i migrantov pracujúcich v oblasti.

Thajská vláda sprísnila bezpečnostné opatrenia na ostrove Phuket po tom, čo tam vo štvrtok objavili telo 57-ročnej švajčiarskej turistky. Informovali o tom v piatok agentúry Reuters a AP s odvolaním sa na thajských predstaviteľov.

Napoly oblečené telo ženy otočené tvárou nadol našiel vo vode v skalnej štrbine neďaleko vodopádu miestny obyvateľ, uviedla polícia s tým, že Nicole Sauvainová-Weisskopfová zomrela už najmenej pred troma dňami. Žena mala na tele opuchliny a modriny. Výsledky pitvy sa očakávajú v piatok.

Hoci polícia zatiaľ neurčila príčinu smrti turistky, hovorca ministra zahraničných vecí zaslal švajčiarskemu veľvyslanectvu v Bangkoku kondolenciu, v ktorej vyjadruje sústrasť nad  „vraždou“ občianky Švajčiarska na Phukete.

„Telo bolo prikryté čiernou látkou, čo naznačuje, že niekto ju tam položil a tiež, že príčina smrti nebola prirodzená,“ povedal šéf tamojšej polície. Dodal, že v súvislosti s týmto prípadom vyšetrujú osoby so záznamom v registri trestov i migrantov pracujúcich v tejto oblasti.

Švajčiarka pricestovala do Thajska podľa guvernéra Phuketu 13. júla v rámci pilotného projektu Phuket Sandbox, ktorého cieľom je oživiť turizmus ochromený pandémiou. Očkovaní turisti zo zahraničia smú na ostrov prísť bez povinnej karantény, musia tam však zostať 14 dní. Tento projekt prilákal počas júla viac ako 15.000 ľudí, čo predstavuje len jedno percento v porovnaní s obdobím spred pandémie.

Švajčiarka po splnení podmienok programu odcestovala na susedný ostrov Krabi a následne sa vrátila na Phuket, kde bola ubytovaná v hoteli ležiacom približne dva kilometre od vodopádu, pri ktorom sa našlo jej telo. Švajčiarske médiá podľa agentúry AP informovali, že Sauvainová-Weisskopfová pracovala vo švajčiarskej diplomatickej službe.


BANGKOK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti