Thajčan sa priznal k vražde švajčiarskej turistky. Zabil ju pre necelých osem eur

Na tomto mieste našli telo zavraždenej turistiky.
Na tomto mieste našli telo zavraždenej turistiky. Zdroj: TASR/AP

Ako motív svojho konania uviedol, že kvôli pandémii nemal peniaze ani prácu.

Muža podozrivého z násilnej smrti 57-ročnej švajčiarskej turistky na thajskom turistickom ostrove Phuket obvinili z vraždy a lúpeže. Podľa nedeľnej správy agentúry AP o tom informovala thajská polícia.

Podozrivý, 27-ročný obyvateľ ostrova, sa k zabitiu priznal s tým, že turistku zadusil a potom jej z batohu zobral 300 bahtov (7,5 eura). Ako motív svojho konania uviedol, že kvôli pandémii nemal peniaze ani prácu.

Vyšetrovateľom sa ho podarilo vypátrať pomocou záberov z bezpečnostných kamier. Polonahé telo ženy otočené tvárou nadol našiel vo štvrtok vo vode v skalnej štrbine neďaleko vodopádu miestny obyvateľ, uviedla polícia s tým, že Nicole Sauvainová-Weisskopfová zomrela už najmenej pred troma dňami. Žena mala na tele opuchliny a modriny. Výsledky pitvy jej tela zatiaľ nie sú známe, uviedla v nedeľu AP.

Podľa guvernéra Phuketu Švajčiarka pricestovala do Thajska 13. júla v rámci pilotného projektu Phuket Sandbox, ktorého cieľom je oživiť turizmus ochromený pandémiou.

V rámci tohto projektu očkovaní turisti zo zahraničia smú na ostrov prísť bez povinnej karantény, musia tam však zostať 14 dní. Tento projekt prilákal počas júla viac ako 15-tisíc ľudí, čo predstavuje len jedno percento v porovnaní s obdobím spred pandémie.

Švajčiarka po splnení podmienok programu odcestovala na susedný ostrov Krabi a následne sa vrátila na Phuket, kde bola ubytovaná v hoteli ležiacom približne dva kilometre od vodopádu, pri ktorom sa našlo jej telo.

Švajčiarske médiá podľa agentúry AP informovali, že Sauvainová-Weisskopfová pracovala vo švajčiarskej diplomatickej službe.

BANGKOK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti