Šesť dní oslavovala, jej dcérka zatiaľ zomierala od hladu. Krkavčia matka si vypočula rozsudok

Kudi s Asiah.
Zdroj: Twitter / HandcuffedThePod

Skutočné detaily odhalilo až vyšetrovanie, kamerové záznamy a správy z telefónu.

Celým svetom otriasol pred dvoma rokmi prípad krkavčej večierkovej mamy. Tá nechala svoju vtedy len 20-mesačnú dcéru samú doma, zatiaľ čo sa zabávala naprieč Britániou a oslavovala svoje 18. narodeniny. Spočiatku však o svojom čine klamala, skutočné detaily odhalilo až vyšetrovanie, kamerové záznamy a správy z telefónu. Uviedol portál novinky.cz. Sudkyňa Verphy Kudi odsúdila na deväťročný trest odňatia slobody.

Po návrate domov nevedela Kudi dcérku zobudiť, niekoľko hodín tak zahladzovala stopy a vymýšľala si klamstvá, aby sa vyhla zatknutiu. Až po troch hodinách zavolala na núdzovú linku. Dieťa následne previezli do detskej nemocnice Royal Alexandra, kde lekári skonštatovali smrť, uviedla BBC. Podľa posádky sanitky bola matka roztržitá a rozrušená.

Zdroj: YouTube/Sussex Police

Vyšetrovanie a rozsudok

Výpovede Kudi nesedeli so zdravotným stavom dieťaťa, nasledovalo tak prešetrovanie celého prípadu. To preukázalo účasť Kudi na viacerých večierkoch. So svojím priateľom išla v deň svojich narodenín 5. decembra 2019 oslavovať do Londýna, kde strávila dva dni. Následne sa 7. decembra zúčastnila koncertu v Elephant and Castle a svoju večierkovú púť ukončila 9. decembra na narodeninovej oslave v Coventry vzdialenom 150 kilometrov od jej domova. Do Brightonu sa vrátila 11. decembra. Jej malá dcérka Asiah počas týchto dní zomierala sama doma.

Starostlivosť o Asiah bola zanedbaná. Dievčatko bolo podľa lekárov dehydrované, hladné a malo aj chrípku. Taktiež malo silnú vyrážku z nevymenenj plienky. Podľa podrobností odhalených na súde viedlo správanie matky k nepredstaviteľnému utrpeniu a smrti Asiah. K neúmyselnému zabitiu sa Kudi napokon aj začiatkom roka priznala.

„Vaša dcéra bola bezmocná, úplne sa spoliehala na vás, ako na svoju matku, že zaistíte jej základné potreby,“ uviedla sudkyňa Christine Laingová. „Je takmer neznesiteľné uvažovať o utrpení, ktoré znášala Asiah v čase, keď ste ako bezstarostná tínedžerka slávila narodeniny,“ dodala sudkyňa.

Rozsudok

Krkavčia mama, ktorá má aktuálne 19 rokov, sedí v cele od októbra minulého roka. Po viacerých odročeniach si teraz konečne vypočula verdikt súdu. Ten ju uznal vinnú zo zabitia dcéry už v marci. Pred vyrieknutím výšky trestu však ešte nariadil stretnutie matky s lekárom a doloženie potrebnej dokumentácie z úradu sociálnej starostlivosti.

Sudkyňa ju napokon odsúdila na trest odňatia slobody na deväť rokov, uviedla polícia.


BRITÁNIA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rozsudok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.