Zahraničné

Američanku napadol medveď. Sama sa potom odviezla do nemocnice

article-2724609-2084AE2800000578-614_634x454.jpg

Útok sa stal na Aljaške. Žena utrpela viacero vážnych zranení.

Thea Thomasová, ktorú na juhozápade amerického štátu Aljaška napadol a vážne zranil medveď, prešla po útoku takmer 2,5 kilometra k svojmu autu a odviezla sa do nemocnice.

Medveď 57-ročnú profesionálnu rybárku z mestečka Cordova pohrýzol celkovo sedemkrát, pričom najvážnejšie zranenia jej spôsobil na chrbte a na vnútornej strane stehna.

Útok sa stal na turistickom chodníku v Chugach National Forest neďaleko spomínanej Cordovy, kde bola Thea na prechádzke so psami, ktoré sa jej v jednej chvíli stratili z dohľadu. Krátko na to začula nejaké vrčanie a následne jeden zo psov vybehol späť na chodník, pretože ho naháňal medveď.

Američanka sa pokúsila odstúpiť, aby sa im vyhla, medveď si ju však všimol a napadol ju. "Bol veľmi rozzúrený, vrčal a potom ma začal hrýzť. Kričala som a dúfala, že prestane, ale on pokračoval. Neskôr síce niekoľkokrát na chvíľu odišiel, ale vždy sa vrátil a znova ma pohrýzol. V jednom momente som sa pokúsila vstať, ale znova ma zrazil na zem. Správal sa, akoby sa chcel pomstiť. Ku koncu som si už myslela, že tam zomriem," uviedla žena pre Alaska Dispatch News.

Keď medveď nakoniec prestal útočiť a zmizol v lese, Thea chvíľu počkala, potom vstala a vybrala sa späť k svojmu autu.

"Musela som jednoducho dôjsť k autu, pretože v okolí nebol nikto, kto by mi pomohol. Bolo to veľmi bolestivé," dodala Thea, ktorú neskôr prepravili do nemocnice v Anchorage.

ALJAŠKA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.