Ťažko skúšané Grécko: Po ničivých požiaroch hrozia povodne

Grécke lesy zničené požiarom
Grécke lesy zničené požiarom Zdroj: TASR/AP

Požiare pohltili v celej krajine 84 500 hektárov zeme.

Dážď predpovedali grécki meteorológovia na štvrtok pre región Egejského mora vrátane gréckeho ostrova Euboia (novogrécky Evvia), zdevastovaného katastrofickými lesnými požiarmi. Informuje o tom spravodajský server Ekathimerini.com.

Teploty by mali podľa meteorológov postupne klesať, keď budú masy horúceho vzduchu postupne opúšťať región. Experti však vydali pre oblasti postihnuté rozsiahlymi lesnými požiarmi varovanie pred búrkami, ktoré by mohli vyvolať povodne.

Takto bojujú s ohňom v Grécku slovenskí hasiči: Čelia problémom, s akými sa doteraz ani nestretli

Za uplynulých deväť dní poškodil oheň v Grécku približne 1300 obydlí, z ktorých 300 bolo úplne zničených. Požiare pohltili v celej krajine 84 500 hektárov zeme.

Zdroj: TASR/AP

Grécka vláda prisľúbila rýchle kompenzácie pre obyvateľov postihnutých oblastí otvorením špeciálnej webovej platformy od 18. augusta, informuje ekathimerini.com.

V priebehu stredy horelo v Grécku viacero požiarov. Najkritickejšia situácia bola na juhu krajiny v regióne Arkádia, kde s ohňom bojovali početné pozemné i letecké jednotky za pomoci zahraničných misií a miestnych obyvateľov.

Na ostrove Euboia v stredu bojovalo s požiarmi pozdĺž jeho južného pobrežia dovedna viac než 800 hasičov. Miestni obyvatelia sa pritom už sústredili na hrozby možných povodní, ktoré by oblasť mohli postihnúť vo štvrtok. Počasie by sa podľa meteorológov mohlo v regióne začať zlepšovať od štvrtkových popoludňajších hodín.


ATÉNY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Grécko

Dôležité udalosti