Ruský milionár zastrelil na poľovačke muža. Pomýlil si ho s medveďom

Ruský politik a podnikateľ Igor Redkin.
Zdroj: ASAMBLEA LEGISLATIVA DE KAMCHATKA

Za usmrtenie z nedbanlivosti mu hrozia minimálne dva roky väzenia.

Zámožný ruský podnikateľ a politik Igor Redkin, ktorý sa priznal k usmrteniu muža počas poľovačky, bude nasledujúce dva mesiace v domácom väzení. V stredu o tom rozhodol súd v meste Petropavlovsk-Kamčatskij. Správu priniesla agentúra TASS.

Redkin, ktorý je poslancom miestneho zastupiteľstva v Kamčatskom kraji, sa v utorok sám prihlásil na polícii. Mužom zákona povedal, že „omylom" zastrelil muža, ktorého si pomýlil s medveďom.

„Večer som sa dozvedel, že medveď sa túla po miestnej skládke a ohrozuje miestnych obyvateľov. Vzal som zbraň a rozhodol som sa ho vystrašiť. Za súmraku som vystrelil na medveďa. Neskôr som sa dozvedel, že približne v rovnakom čase bol v oblasti postrelený muž, ktorý neskôr zomrel v nemocnici," napísal Redkin vo vyhlásení, ktoré zverejnil portál Kam24.ru.

Britský denník The Times informoval o tom, že politik bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Z loveckej pušky vybavenej puškohľadom s nočným videním údajne vystrelil desaťkrát.

Zákonodarca uviedol, že pozastavil svoje členstvo v ruskej vládnucej politickej strane Jednotné Rusko a stiahol svoju kandidatúru v septembrových voľbách do miestneho zastupiteľstva.

Ruské vydanie časopisu Forbes Redkina zaradilo na zoznam najbohatších politikov. Redkin (55) za uplynulé tri roky priznal príjem z podnikania vo výše jeden a pol miliardy rubľov (v prepočte vyše 17 miliónov eur). Vlastní niekoľko veľkých firiem. Ruské médiá ho označujú za magnáta v oblasti rybolovu a letectva. Za usmrtenie z nedbanlivosti mu hrozia minimálne dva roky väzenia.

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.