Zahraničné

Dráma v lietadle smerujúcom do Prahy! Dievčaťu sa vznietil mobil v taške

Dievčaťu sa vznietil mobil
Zdroj: tn.cz

Medzi ľuďmi vypukla panika a posádka všetkých pasažierov evakuovala.

Nepríjemné chvíle zažili ráno cestujúci na palube lietadla smerujúceho z izraelského Tel Avivu do Prahy. Pri nástupe do stroja českého dopravcu začal jednej z cestujúcich horieť mobilný telefón. Informuje tn.cz.

Medzi ľuďmi vypukla panika a posádka potom radšej nechala všetkých evakuovať. Po opätovnej prehliadke lietadlo nakoniec odštartovalo sa zhruba s tridsaťminútovým oneskorením.

Usmernený nástup zhruba 150 ľudí do lietadla v druhom najväčšom meste Izraela sa premenil v bleskový útek cez východy späť na letiskovú plochu. Rozruch spôsobil telefón Yarden Leviovej. Aj keď ho v tú chvíľu nepoužívala, prístroj sa vznietil.


Zdroj: tn.cz

"Moja dcéra otvorila kabelku a potom sme videli oheň a išlo z nej horúco," povedal médiám Dan Levi, otec Yarden. V konfliktami zmietanej krajine to nebol pre ostatných cestujúcich príjemný zážitok, dym zo spáleného plastu sa rýchlo šíril celým lietadlom a málokto vedel, čo sa presne deje. 

Taký prípad vznietenia telefónu nie je prvým, nebezpečenstvo rastie pri používaní neoriginálneho príslušenstva. "Všetci cestujúci z preventívnych dôvodov opustili palubu lietadla a zdroj tohto dymu bol vynesený mimo lietadla," povedala Vladimíra Dufková, tlačová hovorkyňa Travel Service.

TEL AVIV/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti