USA: Trinásťročný chlapec zastrelil v škole svojho spolužiaka

Zadržaný 13-ročný chlapec, ktorý zastrelil svojho spolužiaka.
Zadržaný 13-ročný chlapec, ktorý zastrelil svojho spolužiaka. Zdroj: Ryan Laughlin/KOB 4 TV via AP

Po streľbe sa k obom chlapcom rozbehol zamestnanec školy a "zabránil ďalšiemu násiliu".

V škole v americkom meste Albuquerque v štáte Nové Mexiko sa v piatok strieľalo. Trinásťročný chlapec smrteľne postrelil svojho spolužiaka. Polícia mladého strelca po incidente zadržala. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Zástupca veliteľa polície v Albuquerque Kyle Hartsock označil streľbu za "izolovaný incident medzi dvoma študentmi". Po streľbe sa k obom chlapcom rozbehol zamestnanec školy a "zabránil ďalšiemu násiliu".

Hartsock na tlačovej konferencii ďalej uviedol, že vyšetrovatelia sa pokúšajú zistiť, kde študent získal zbraň a čo mohlo byť motívom činu. Úrady školu po incidente uzavreli a rodičov požiadali, aby prišli osobne vyzdvihnúť svoje deti.

Incident so strelnou zbraňou sa v meste odohral aj vo štvrtok. Neznámy páchateľ strieľal v športovom bare neďaleko rušnej nákupnej štvrte. O život prišla jedna osoba, ďalší traja ľudia boli zranení. Vyšetrovatelia sa pokúšajú odhaliť identitu páchateľa pomocou záznamov z bezpečnostných kamier.

Agentúra AP v tejto súvislosti dodala, že polmiliónové mesto Albuquerque tento rok pravdepodobne prekoná rekord v počte vrážd. Už počas prvých ôsmich mesiacov tohto roka zomrelo v meste násilnou smrťou 80 ľudí.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti