Počet obetí ničivých záplav v Turecku stúpol na 70. Ďalších 47 ľudí je naďalej nezvestných

Povodne v Turecku.
Zdroj: TASR - AP

Minulotýždňové záplavy spôsobené prudkým dažďom zničili budovy a mosty a strhli so sebou i desiatky áut.

Už 70 obetí si vyžiadali povodne, ktoré postihli provincie Turecka ležiaca na pobreží Čierneho mora. Ďalších 47 ľudí je naďalej nezvestných. Oznámili to v pondelok miestni predstavitelia, informuje agentúra Reuters.

Minulotýždňové záplavy spôsobené prudkým dažďom zničili budovy a mosty a strhli so sebou i desiatky áut. Poškodili tiež elektrickú infraštruktúru a mnohé cesty boli uzavreté. Zo zasiahnutých oblastí evakuovali viac ako 2000 ľudí, niektorých pomocou vrtuľníkov.

V provincii Kastamonu prišlo o život 60 osôb. Ďalších deväť ľudí zomrelo v provincii Sinop a jeden človek v provincii Bartin, uvádza turecký úrad pre mimoriadne situácie AFAD.

Zábery z dronu zachytávajú masívne škody v meste Bozkurt v Kastamonu, kde záchranári počas uplynulého víkendu prehľadávali trosky zničených budov.

Bez dodávok elektriny je podľa agentúry AFP vyše 40 dedín a v niektorých oblastiach nie je k dispozícii ani tečúca voda.

Meteorológovia varovali pred ďalšími záplavami, ktoré hrozia v pondelok pre očakávané prudké dažde.

Povodne zasiahli sever Turecka v čase, keď v krajine dostali pod kontrolu stovky lesných požiarov, ktoré vypukli koncom júla na tureckom juhu a vyžiadali si osem obetí, pričom zničili i rozsiahle zalesnené plochy.

TURECKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Povodne

Dôležité udalosti