VIDEO: Krik a hádky. Slovákov a Čechov vyháňali z chorvátskej pláže bagrom

Bager na jednej z chorvátskych pláži na ostrove Vir
Bager na jednej z chorvátskych pláži na ostrove Vir Zdroj: čitateľ Oliver

Problémy sa opakujú každý rok, túto sezónu je to však extrém.

Desaťtisíce Slovákov sa každoročne rozhodnú, že svoju letnú dovolenku strávia v Chorvátsku. Veď ide o „slovenské more", ktoré je od našich hraníc pomerne blízko. Drvivá väčšina navrátilcov sa vracia s pozitívnymi spomienkami, do redakcie sa nám však ozvali čitatelia, ktorí majú opačné pocity.

Ostrov Vir, ktorý je vzdialený asi 30 kilometrov od Zadaru, si obľúbili aj mnohí Slováci a Česi. Niektorí z nich sa však sťažujú na miestu samosprávu, ktorá sa rozhodla „zabojovať" o svoju pláž.

„Na pláž prišli dve autá s úradníkmi z obce Vir a následne sme dostali niekoľko spŕšok neopodstatnených nadávok v chorvátčine. Následne nás informovali, že na danej pláži Česi a Slováci ležať a zaberať miesto Chorvátom nebudú, hoci je pláž verejne prístupná pri brehu mora," napísal nám nahnevaný čitateľ Oliver.

Keď sa miestnym nepodarilo vyhnať všetkých turistov, tak mal prísť na pláž bager, ktorý ničil všetko, čo mu prišlo do cesty.

„Začal prechádzať po osobných veciach turistov, v čom sa mu, samozrejme, všetci prítomní snažili zabrániť, keďže tam boli aj deti a báli sa o ich bezpečnosť," dodal Oliver. Táto udalosť sa odohrala ešte 4. augusta.

Video, kde je zachytená potýčka turistu so zamestnancom obce Vir a bager, ktorý chodí po pláži


Problém je vraj kamenie

Podľa oficiálneho dokumentu z chorvátskeho ministerstva dopravy, ktoré máme k dispozícii, je problém s kamením, ktoré je na pláži navozené. Vraj ohrozuje bezpečnosť námornej plavby. Obec Vir tak má nariadenie, aby dala pláž do vyhovujúceho stavu pre tento druh dopravy.

Otázka však je, prečo sa obec rozhodla (dosť radikálne) zakročiť v strede turistickej sezóny, keď inšpektor vydal nariadenie už koncom apríla.

BRATISLAVA/Marcel Marcišiak

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chorvátsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.