Muž, ktorý sa vo Washingtone vyhrážal bombou, sa vzdal polícii

2901_Susedia_29_01_P30_Po_20_30.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/J. Scott Applewhite

Polícia s ním niekoľko hodín vyjednávala cez odkazy na papieri.

Muž, ktorý sedel v podozrivom vozidle pred budovu Kongresovej knižnice vo vládnej štvrti v americkom hlavnom meste Washington a vyhrážal sa bombou, sa napokon vzdal polícii, informovala agentúra AP.

Nemenovaný zdroj z polície predtým pre AP povedal, že bezpečnostné zložky evakuovali kancelársku budovu Cannon House a oblasť okolo budovy Kongresovej knižnice vo vládnej štvrti Capitol Hill pre správy o údajnom výbušnom zariadení vo vozidle typu pikap.

Neskôr vysvitlo, že v čiernom pikape bez evidenčného čísla sedel muž, ktorý tvrdil, že má pri sebe bombu, a podľa polície držal v rukách niečo, čo pripomínalo rozbušku. Polícia s mužom niekoľko hodín vyjednávala prostredníctvom odkazov, ktoré písal na papier a následne ukazoval policajtom zvnútra vozidla.

Agentúra AFP tiež informovala, že muž sediaci v pikape je aktívny na Facebooku, kde sa prostredníctvom živého vysielania vyhrážal a dožadoval telefonátu s americkým prezidentom Joeom Bidenom.

"Snažím sa dostať k telefónu Joea Bidena. Parkujem tu na chodníku vedľa všetkých týchto pekných vecičiek... Hovorím vám, ak ostreľovači prídu a začnú strieľať na tieto okná, bomba vybuchne," citovala AFP muža vo videu.

Polícia neskôr tohto muža identifikovala ako 49-ročného Floyda Raya Roseberryho zo Severnej Karolíny. Po tom, ako sa vzdal a vystúpil z vozidla, ho zadržali.

K incidentu podľa AP prišlo len niekoľko mesiacov po tom, ako v sídle Demokratického národného výboru a Republikánskeho národného výboru vo Washingtone našli rúrkovú bombu. Stalo sa tak iba jeden deň predtým, ako stúpenci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v januári vtrhli do budovy Kapitolu.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bomba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.