Muž útočil kyselinou v metre počas otváracej ceremónie paralympiády v Tokiu

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Zranenia utrpeli dvaja ľudia.

Dvaja ľudia utrpeli zranenia pri útoku kyselinou na stanici metra v japonskom hlavnom meste Tokio. Páchateľ je stále na úteku, uviedli v stredu miestne policajné zdroje i médiá. Informuje o tom agentúra AFP.

K útoku došlo v utorok vo večerných hodinách na stanici v prominentnej časti japonskej metropoly v čase, keď za prísnych bezpečnostných opatrení prebiehala otváracia ceremónia paralympijských hier.

Jednou z obetí útoku sa stal 22-ročný podnikateľ, ktorý utrpel popáleniny tváre, keď naňho na eskalátore páchateľ nastriekal tekutinu. Japonská verejnoprávna stanica NHK informovala, že muž utrpel ťažké poranenia. V prípade tekutiny malo ísť o kyselinu sírovú.

Zranenia utrpela aj 34-ročná žena, ktorá spadla a mala ľahšie popáleniny v oblasti nôh. Neznámy páchateľ v stredných rokoch je stále na úteku a polícia hliadkuje v okolí.

Násilné trestné činy sú v Japonsku pomerne zriedkavé. Krajina má prísne zákony o strelných zbraniach, napriek tomu sa však príležitostne vyskytujú útoky inými typmi zbraní.

Japonské médiá uviedli, že v súvislosti s olympijskými a paralympijskými hrami v Tokiu je v nasadení zhruba 60 000 policajtov.

TOKIO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.