Kňaz žiadal, aby ho zviazali a pochovali. Jeho plán napodobniť Ježiša Krista sa skončil tragicky

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/David Bokuchava

Všetky následné pokusy o vzkriesenie boli neúspešné.

Kňaz v Zambii zomrel pri pokuse o napodobnenie zmŕtvychvstania Ježisa Krista. Telo Jamesa Sakaru (†22) našli so zviazanými rukami zakopaného v plytkom hrobe v meste Chadíza vo východnej časti krajiny, informuje portál Eastern Herald.

Kňaz sa rozhodol podstúpiť absurdnú skúšku viery. Chcel dokázať, že po vzore Ježiša sa po troch dňoch vráti späť medzi živých. Mnohí veriaci z jeho farnosti sa ho snažili od plánu odhovoriť, nakoniec sa však našli traja muži, ktorí boli ochotní Sakaru pochovať zaživa.

Pred samotným aktom Sakara citoval z Biblie a vysvetlil, že Kristov pokyn svojim učeníkom „urobte to na moju pamiatku" v noci, keď bol zradený, sa skutočne týka jeho vzkriesenia.

Traja asistenti mu následne pomohli vykopať hrob, zviazali mu ruky a pochovali ho do jamy, kde mal zostať 3 dni.

Keď ho členovia kongregácie po stanovenom čase „exhumovali" v hrobe našli mŕtve telo. Všetky následné pokusy o jeho vzkriesenie boli neúspešné.

Jeden z asistentov sa následne sám prihlásil na polícii a povedal, čo sa stalo. Jeho dvaja komplici sa zadržaniu vyhli a sú na úteku. Vo svetle toho, že po sebe nechal tehotnú ženu, sa čin kňaza javí ešte ťažšie pochopiteľný.

There is only one religious group that believes that #Jesus was never resurrected physically, the #Ahmadiyya Muslim Community#Islam #Christianity #Christians #Muslim #SouthAfrica #Africa
https://t.co/1CbXHnahQ1

- The Eastern Herald (EasternHerald) August 24, 2021
CHADIZA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zmŕtvychvstanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.