Českí policajti chytili extrémne opitého šoféra. Nafúkal 6 promile a stále opakoval tú istú otázku

Muž nafúkal 6 promile.
Zdroj: Youtube/ Týdeník Policie

Za svoju riskantnú jazdu je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Českí policajti v stredu v meste Rousínov v Juhomoravskom kraji narazili na extrémne opitého vodiča. Muž na seba upozornil kľučkovaním aj prázdnou prednou pneumatikou. Podozrivého šoféra zastavili policajti v stredu doobeda. Hneď ako hliadka zastavila vozidlo, bolo jasné, čo stojí za nebezpečnou jazdou. píše portál iDNES.

„Zjavne opitého šoféra policajti vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške, ale výsledná hodnota im doslova vyrazila dych. Prístroj totiž ukázal 6 promile alkoholu v dychu, čo je považované za život ohrozujúcu hladinu," uviedol pre iDNES policajný hovorca Petr Vala.

Muž s nesprávne zapnutou košeľou bol očividne dezorientovaný a policajtov sa opakovane pýtal, kde je križovatka. Informáciu, že práve v jednej križovatke stojí, vytrvalo ignoroval. Policajti na miesto privolali záchrannú službu, ktorá opilca previezla do nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti.

„Ďalšie stretnutie s políciou ale nezodpovedného šoféra čaká hneď ako vytriezvie. Za svoju riskantnú jazdu je totiž dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pri ktorom mu hrozí aj pobyt vo väzení," dodal Vala s tým, že policajti mužovi okamžite odobrali vodičský preukaz.ROUSÍNOV/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti