Zahraničné

Bombový útok v Británii: Muž chcel odpáliť bombu v obchodnom centre

Bombový útok v Belfaste
Zdroj: SITA

Jediný, kto utrpel zranenia, bol samotný útočník.

Mužovi, ktorý sa v obchode v centre severoírskeho Belfastu pokúsil odpáliť zápalnú bombu, sa nepodarilo nič iné, len si zapáliť oblečenie, čo mu pravdepodobne spôsobilo ťažké popáleniny. Informovala o tom dnes miestna polícia, na ktorú sa odvolala agentúra DPA.

Bomba vybuchla predčasne pod mužovou vetrovkou, keď sa ju pokúsil odpáliť v obchode s golfovými potrebami v centre mesta. Následne z obchodu utiekol a pokúšal sa rukami uhasiť plamene, ktoré mu pohltili oblečenie.

Zdroj: SITA

"Sme presvedčení, že páchateľ bude musieť navštíviť lekára, aby si nechal ošetriť popáleniny, ktoré utrpel na tvári, rukách a krku," uviedol náčelník polície v Belfaste Alan McCrum. Pri útoku sa okrem páchateľa nikto nezranil.

Podľa polície ide o zatiaľ posledný zo série útokov, ktoré v predvianočnom období podnikajú v severoírskej metropole nespokojní republikáni.

Začiatkom mesiaca sa neznámy páchateľ pokúsil vyhodiť do vzduchu podzemnú garáž najväčšieho severoírskeho nákupného strediska Victoria v centre Belfastu. V piatok museli evakuovať približne 1000 ľudí z rušnej štvrte Cathedral, keď sa tam našlo výbušné zariadenie umiestnené v odloženej cestovnej taške.

Zdroj: SITA

BELFAST/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.