Výškový obytný dom v Miláne zachvátili obrovské plamene

Požiar 16-poschodovej obytnej budovy v Taliansku.
Zdroj: TASR/Vigili del Fuoco via AP

V budove býva približne 70 rodín.

Požiar zachvátil v nedeľu v 20-poschodovú obytnú budovu v severotalianskom meste Miláno. Záchranári sa usilovali zabezpečiť, aby nikto neuviazol v obrovských plameňoch či hustom dyme, informuje agentúra AFP.

Zdroj: TASR/AP Photo/Luca Bruno

Oheň sa začal šíriť na horných poschodiach výškovej budovy na okraji Milána, metropoly talianskeho regiónu Lombardsko. „Plamene sa následne rozšírili na nižšie poschodia,“ uviedli na sociálnej sieti Twitter zdroje miestnych hasičov. V budove býva približne 70 rodín. Všetkých obyvateľov kontaktovali, pričom doposiaľ nie je nikto z nich vedený ako nezvestný, dodali hasiči.

https://www.youtube.com/watch?v=8dVRIe_Dc9k


„Hasiči chodia od bytu k bytu a klopú na dvere, aby sa uistili, že nikto nezostane vo vnútri,“ povedal milánsky starosta Giuseppe Sala pre taliansky denník Corriere della Sera. „Sme však optimistickí, pretože ľudia mali dostatok času dostať sa von,“ dodal.

Na mieste zasahovalo množstvo sanitiek a hasičských vozidiel, píše AFP. Denník Corriere della Sera informoval, že zhruba 20 obyvateľov výškovej obytnej budovy sa nadýchalo dymu.

MILÁNO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti