Neďaleko populárnej pláže v USA sa združujú obávané žraloky modré. Turistov to neodradilo

Žraloky modré kúsok od obľúbenej pláže
Žraloky modré kúsok od obľúbenej pláže Zdroj: TV Markíza

Za žralokmi sa dovolenkári môžu vybrať na lodi.

Stali sa turistickou atrakciou napriek tomu, že môžu byť životu nebezpečné. Výlety za žralokmi sú v USA čoraz populárnejšie. Ľudia sa k nim dostanú na vzdialenosť iba zopár metrov.

Nádherná pláž na americkom pobreží Cape Cod láka k tomu, aby ste sa okúpali v mori. Každoročne tam preto prichádza množstvo turistov. Teraz však majú o jeden dôvod navyše. Neďaleko si našli svoje obľúbené miesto aj veľké žraloky modré (známe aj ako biele).

Jednoduchý nápad spravil z morských predátorov miestnu atrakciu. Za žralokmi sa dovolenkári môžu vybrať na lodi. Počas dvojhodinového výletu sa nielen dozvedia všetko o živote týchto zvierat, ale si ich môžu pozrieť naživo zblízka. O bezpečnosť sa postarajú skúsení lodníci, ktorí takéto dobrodružné cesty organizujú.

Za väčšinou útokov na človeka je práve žralok modrý. Aj preto majú pred ním veľký rešpekt i skúsení námorníci. Napriek tomu ide o útoky náhodné a skôr ako na ľuďoch si žraloky pochutia na tuleňoch. A tých je v tomto mori dosť. Turisti tak môžu byť náhodnými svedkami dramatických momentov.

Na záujem turistov o nezvyčajné výlety už zareagovali aj obchodníci. Z každej takejto dovolenky si ľudia môžu doniesť domov zaujímavý darček, ktorý im pripomenie ich morské dobrodružstvo.


USA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti