Útek ako z filmu: Z thajskej väznice ušli dvaja väzni, stačila im na to necelá minúta a kancelárska spona

Útek ako z filmu: Stačila im necelá minúta a kancelárska spona. Z Thajskej väznice ušli dvaja väzni
Zdroj: YouTube - Origin News

Na druhý deň, keď ich išli okolo piatej hodine ráno skontrolovať, zistili, že cela je prázdna.

Ľudia by mali byť zdesení, že sú kriminálnici na slobode, opak je však pravdou. Pri pozretí videa zachytávajúcom ich útek z väzenia, sa napokon väčšina ľudí len usmeje. Pripomína totiž americký film.

Thajská polícia zatkla 35-ročných mužov Narina Ronnachita a Wichita Hinkaoa za údajnú krádež dvoch motocyklov, mobilného telefónu a diamantového náramku v provincii Chanthaburi. Následne ich previezli a väzobne zadržali na policajnej stanici v Makhame a nechali ich tam cez noc.

Na druhý deň, keď ich išli okolo piatej hodine ráno skontrolovať, zistili, že cela je prázdna a sú na nej otvorené dvere. Skontrolovali preto záznam z bezpečnostných kamier a zistili, ako banálne rýchlo sa kriminálnici oslobodili, uvádza Gulf Today.

Približne o štvrtej hodine ráno Narina vytiahol schovanú kancelársku sponu a za necelú minútu (približne 42 sekúnd) sa mu s jej pomocou podarilo zámok na dverách cely odomknúť. Následne zobudil kamaráta, s jeho pomocou otvoril dvere a spolu z cely ušli.

Ako uviedol policajný podplukovník Seksith Tongtawontong, zábery z kamier zverejnili, aby upozornili policajný zbor a čo najrýchlejšie väzňov našli. Wichitu sa úradom aj podarilo vypátrať a zadržať, Narin je však stále na slobode. Predpokladajú, že ušiel do susednej provincie, stále po ňom pátrajú.


Zdroj: YouTube - Origin News

THAJSKO/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti