Tragédia na Floride: Bývalý vojak zabil štyroch ľudí vrátane trojmesačného bábätka

Útočník Bryan Riley, 33-ročný bývalý príslušník Námornej pechoty Spojených štátov.
Zdroj: TASR/Kimberly C. Moore/The Ledger via AP

Postrelil aj 11-ročné dievča, ktoré následne podstúpilo operáciu.

Bývalý vojak zastrelil v nedeľu v americkom štáte Florida štyroch ľudí vrátane trojmesačného bábätka a následne sa vzdal polícii. Informovala o tom agentúra Reuters. Útočník Bryan Riley, 33-ročný bývalý príslušník Námornej pechoty Spojených štátov (USMC), tiež postrelil 11-ročné dievča, ktoré následne podstúpilo operáciu, informoval na tlačovej konferencii Grady Judd, šerif floridského okresu Polk, kde sa incident odohral.

Po útoku došlo k prestrelke medzi Rileym, ktorý mal oblečenú nepriestrelnú vestu, a políciou. Útočník sa po nejakom čase vzdal a bol hospitalizovaný so strelným zranením.
Rileyho priateľka vyšetrovateľom povedala, že trpel posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD) a občasnými depresiami. Jeho duševný stav sa však pred týždňom zhoršil a svojej priateľke povedal, že sa začal rozprávať s Bohom, uviedol šerif Judd. Riley policajtom po svojom zadržaní povedal, že počas útoku bol pod vplyvom metamfetamínu, dodal Judd.

Útočník sa najprv zjavne náhodne objavil v sobotu pri dome, kde neskôr útočil, pričom sa správal zvláštne a rozprával nezmysly, kým však polícia stihla zareagovať, z miesta odišiel.
V nedeľu ráno sa však vrátil a zastrelil 40-ročného muža, 33-ročnú ženu, jej bábätko a v susednom dome aj jej 62-ročnú matku.

Policajti po príchode na miesto činu videli pred domom neozbrojeného Rileyho, ktorý následne vošiel naspäť dovnútra. „Počuli sme ďalšiu streľbu a ženský výkrik,“ povedal Judd.
Nasledovala prestrelka, po ktorej Riley vyšiel z domu neozbrojený a policajti ho zadržali.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti