Lekár sa dvakrát zmýlil a mladá žena (†28) zomrela na rakovinu. Stihla si splniť najväčšie priania

Gemma Malinsová s manželom
Gemma Malinsová s manželom Zdroj: Gemma Malins/Facebook

Hrčku na stehne považoval za neškodnú.

Mladá žena z Nového Zélandu si v roku 2019 našla na stehne hrčku. Obvodný lekár ju ubezpečil, že je neškodná a ide iba o tukové tkanivo. Keď o niekoľko mesiacov neskôr prišla opäť, dostala rovnakú odpoveď s tým, že sa nemusí trápiť. Minulý týždeň zomrela na rakovinu krátko pred svojimi 29 narodeninami, píše The Mirror.

Gemma Malinsová sa chcela stať učiteľkou, no tento sen jej prekazila vážna choroba - metastatický melanóm. Rakovina sa jej rýchlo rozšírila do celého tela. Lekári jej chorobu už nedokázali vyliečiť, iba spomaliť. Posledné dva roky precestovala celý Nový Zéland aj s manželom, aby si splnila svoje najväčšie želania zo zoznamu prianí. Jazdila na koni, letela helikoptérou, navštívila Queenstown alebo na vlastné oči videla sneh.

Na vrchole jej zoznamu bol čas strávený s manželom Brandonom. Svadbu mali v decembri 2019, krátko pred tým, ako začala s liečbou. Posledné dni svojho života strávila s rodinou. „Odišla od nás veľmi mladá a veľmi skoro," prezradil jeden z jej členov.

Na Novom Zélande je momentálne prísny lockdown, takže Gemmu zatiaľ nemohli ani pochovať. „Je to kruté. Milovalo ju veľa ľudí," dodal jej manžel.

Zdroj: Gemma Malins/Facebook

AUCKLAND/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nový zéland

Dôležité udalosti