OBRAZOM: Vojenská prehliadka opäť ohromila Severnú Kóreu. Predviedli sa aj farmári na traktoroch

Kim Jong Un počas osláv
Zdroj: TASR - AP

Oproti akciám tohto druhu z minulosti bola táto prehliadka skromnejšia.

Severná Kórea usporiadala zo stredy na štvrtok v hlavnom meste nočnú vojenskú prehliadku na počesť 73. výročia svojho vzniku. Defilé jednotiek sledoval aj vodca Kim Čong-un. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej komunistický režim neukázal medzikontinentálne balistické rakety. Na námestí sa však objavili aj traktory či hasičské autá.

Podľa agentúry Reuters bola dramaturgia prehliadky, ktorá sa začala o polnoci miestneho času, skromnejšia oproti akciám tohto druhu v minulosti. Námestím napríklad pochodovali vojaci v oranžových ochranných oblekoch s plynovými maskami.

Veľký arzenál komunistický režim neukázal. Na záver prehliadky Pchjongjang obvykle prezentoval obrovské rakety, prípadne ich modely, píše AFP. Tento rok však bolo vidieť na konci sprievodu len ľahkú delostreleckú techniku ťahanú traktormi.

Zdroj: TASR - AP

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) uviedla, že „traktory šoférovali farmári, ktorí v prípade núdze vedia udrieť proti agresorom a ich vazalom zničujúcou palebnou silou“.

Agentúra AFP uviedla, že severokórejský vodca Kim Čong-un mal počas osláv oblečený bledosivý oblek "v západnom štýle". KCNA napísala, že Kim pred „jasajúcim davom spustil ohňostroj a srdečne pozdravil všetkých obyvateľov krajiny“. Štátna agentúra konkrétne nenapísala, že predniesol prejav.


SEVERNÁ KÓREA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojenská prehliadka

Dôležité udalosti