Hurikán Olaf zasiahol Mexiko: Prudké dažde spôsobili záplavy, hlásia aj výpadok elektriny

Hurikán Olaf
Zdroj: YouTube - weather events

Hurikán sprevádzal vietor s rýchlosťou 155 kilometrov za hodinu.

Hurikán Olaf, ktorý vo štvrtok zasiahol turistické stredisko Los Cabos na južnom cípe Kalifornského polostrova, zoslabol nad pevninou z druhej kategórie na prvú, avšak počas piatkového prechodu cez polostrov priniesol prudké dažde a spôsobil záplavy. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

Hurikán vo štvrtok večer sprevádzal vietor s rýchlosťou 155 kilometrov za hodinu. Neskôr sa jeho rýchlosť znížila na 130 km/h a očakáva sa jeho ďalšie slabnutie nad polostrovom, kým sa nepresunie nad Tichý oceán.

https://www.youtube.com/watch?v=_hGhHUwC16s


Zdroj: YouTube - News YT

Úrady v piatok evakuovali obyvateľov na juhu polostrova z nižšie položených oblastí. Približne 20-tisíc zahraničných turistov prečkávalo prechod hurikánu v hoteloch. Zatvorené boli prístavy aj školy, pozastavili tiež očkovanie proti covidu a mnohým zamestnancom odporučili zostať doma. Agentúra Reuters uviedla, že v niektorých hoteloch zaznamenali výpadok prúdu, a tak fungujú na generátore.

Stred hurikánu sa v piatok ráno miestneho času nachádzal iba 55 kilometrov od hlavného mesta mexického štátu Baja California Sur, La Paz, kde bola v rovnaký deň na programe inaugurácia nového guvernéra.

https://www.youtube.com/watch?v=O5ijF9Hg_ks

Zdroj: YouTube - weather events

Vietor so silou hurikánu siahal v tom čase do vzdialenosti 35 kilometrov od jeho stredu, pričom vietor zodpovedajúci tropickej búrke vial ešte vo vzdialenosti 130 kilometrov.

MEXIKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mexiko

Dôležité udalosti