Zahraničné

Boje na Ukrajine: V Doneckej oblasti uviazli pod zemou desiatky ľudí

Ukraine232611170797.jpg
Zdroj: TASR

Boje spôsobili výpadok prúdu v bani. Pod zemou malo byť okolo 30 baníkov.

Približne 30 baníkov uviazlo v podzemí v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny po výpadku elektrického prúdu, ktorý spôsobili boje medzi vládnymi jednotkami a domobranou. Informovalo o tom dnes tlačové oddelenie samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR).

Tlačové oddelenie DĽR informovalo, že baníci zostali uväznení v bani s názvom Komsomolec Donbasu. „Boli prijaté všetky opatrenia na záchranu baníkov. Bezpečnostný personál ministerstva pre palivá a energetiku DĽR bol okamžite vyslaný do oblasti miest Kirovske a Šachtarsk, aby zaistili bezpečnosť pri práci odborníkom na elektrinu," uviedlo tlačové oddelenie.

Energetická spoločnosť DTEK so sídlom v Donecku predtým informovala, že k výpadku elektrickej energie v bani došlo v nedeľu večer a dôvodom bola delostrelecká paľba.

„V čase ostreľovania bol v bani pohotovostný oddiel siedmich baníkov, ktorí mali zabezpečiť ventiláciu a odčerpanie vody. Všetkých sa podarilo dostať na povrch," uvádza sa vo vyhlásení DTEK.

Baňa Komsomolec Donbasu patrí medzi najväčšie na Ukrajine. Pracuje v nej približne 4800 baníkov. Ročne z nej vyťažia štyri milióny ton uhlia, čo predstavuje osem percent z celkovej ťažby uhlia v krajine.

DONECK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.