Lietadlo na Sibíri muselo núdzovo pristáť, nebezpečný manéver neprežili štyri osoby

Nehodu na Sibíri malo podobné lietadlo ako na snímke.
Nehodu na Sibíri malo podobné lietadlo ako na snímke. Zdroj: Shutterstock/ Nadezda Murmakova

Ďalších 12 osôb utrpelo zranenia, pričom tri z nich sú vo vážnom stave.

Štyria ľudia zahynuli v nedeľu pri núdzovom pristávaní dopravného lietadla typu L-410 v tajge v Irkutskej oblasti na Sibíri v Rusku. Ďalších 12 osôb utrpelo zranenia, pričom tri z nich sú vo vážnom stave. Aktualizovanú bilanciu priniesla v pondelok ráno štátna tlačová agentúra TASS.

Zranení utrpeli podľa miestnych úradov väčšinou zlomeniny. Jednu osobu po ošetrení z nemocnice prepustili. Ostatných jedenásť ľudí zostalo odkázaných na pobyt v nemocnici. Traja z nich sú podľa lekárov vo vážnom stave a ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti. Už čoskoro by ich mali letecky previezť na kliniku do mesta Irkutsk.

Stroj typu L-410 v nedeľu večer núdzovo pristál zhruba štyri kilometre od cieľového letiska v obci Kazačinskoje. Lietadlo podľa TASS skončilo v rieke. Agentúra predtým nesprávne informovala o tom, že na palube bolo až 145 cestujúcich. Neskôr toto tvrdenie upravila s tým, že na palube lietadla sa nachádzalo 14 pasažierov a dvaja členovia posádky.

Incidentom sa začal zaoberať Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý vo veci spustil trestné stíhanie pre porušenie pravidiel leteckej bezpečnosti.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Letecké nešťastie

Dôležité udalosti