Lietadlo na Sibíri muselo núdzovo pristáť, nebezpečný manéver neprežili štyri osoby

Nehodu na Sibíri malo podobné lietadlo ako na snímke.
Nehodu na Sibíri malo podobné lietadlo ako na snímke. Zdroj: Shutterstock/ Nadezda Murmakova

Ďalších 12 osôb utrpelo zranenia, pričom tri z nich sú vo vážnom stave.

Štyria ľudia zahynuli v nedeľu pri núdzovom pristávaní dopravného lietadla typu L-410 v tajge v Irkutskej oblasti na Sibíri v Rusku. Ďalších 12 osôb utrpelo zranenia, pričom tri z nich sú vo vážnom stave. Aktualizovanú bilanciu priniesla v pondelok ráno štátna tlačová agentúra TASS.

Zranení utrpeli podľa miestnych úradov väčšinou zlomeniny. Jednu osobu po ošetrení z nemocnice prepustili. Ostatných jedenásť ľudí zostalo odkázaných na pobyt v nemocnici. Traja z nich sú podľa lekárov vo vážnom stave a ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti. Už čoskoro by ich mali letecky previezť na kliniku do mesta Irkutsk.

Stroj typu L-410 v nedeľu večer núdzovo pristál zhruba štyri kilometre od cieľového letiska v obci Kazačinskoje. Lietadlo podľa TASS skončilo v rieke. Agentúra predtým nesprávne informovala o tom, že na palube bolo až 145 cestujúcich. Neskôr toto tvrdenie upravila s tým, že na palube lietadla sa nachádzalo 14 pasažierov a dvaja členovia posádky.

Incidentom sa začal zaoberať Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý vo veci spustil trestné stíhanie pre porušenie pravidiel leteckej bezpečnosti.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Letecké nešťastie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.