Ruská armáda prvýkrát ukázala v akcii bojovú jednotku zloženú z robotov

Ruská armáda ukázala médiám po prvý raz v akcii aj roboty, ktoré majú guľomety či granátomety.
Zdroj: TV Markíza

Ukážka bola súčasťou obrovského vokenského cvičenia.

Rusko skúša vojenské roboty. Bojovú jednotku, ktorú ovláda na diaľku, po prvý raz verejne testuje na obrovskom cvičení spolu s ďalšími krajinami. Pobaltským štátom vrátane Poľska sa to veľmi nepáči.

Približne 200-tisíc vojakov, 80 lietadiel a vrtuľníkov, 800 kusov vojenskej techniky vrátane tankov a 10 lodí. Také je obrie rusko-bieloruské vojenské cvičenie.

Ruská armáda ukázala médiám po prvý raz v akcii aj roboty, ktoré majú guľomety či granátomety. Ich bojaschopnosť sledoval prezident Putin veľmi pozorne.

Moskva pripravila obrovské cvičenie strategicky. Vojenské útvary rozdelila na rôzne miesta Ruska a Bieloruska tak, aby neporušila medzinárodné dohody. Poľsko, Litva, Lotyšsko a Estónsko však tvrdia, že gigantické manévre ich znepokojujú a nie sú transparentné.

Rusko im odpovedalo jednoducho, že nacvičujú len obranu svojich krajín. K ruským a bieloruským generálom sa pridali aj velitelia z Indie, Mongolska, Arménska, Kirgizska a Kazachstanu.

Vladimir Putin sa potom po dlhom čase opäť stretol so sýrskym prezidentom Asadom a napokon skončil v karanténe. V jeho blízkosti sa pohybovali ľudia nakazení koronavírusom.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

MOSKVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Roboty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.