FOTO: Novým Zélandom otriasla tragédia: Tri sestry zavraždila zrejme ich vlastná mama

Novým Zélandom otriasla tragédia: Dievčatká zavraždila zrejme ich vlastná mama
Zdroj: Facebook - Graham Dickason

Obvinenú ženu previezli do nemocnice, údajne je v stabilizovanom stave.

Obrovská tragédia otriasla Novým Zélandom. Polícia zatkla a obvinila 40-ročnú Lauren Dickanson z vraždy troch maloletých dievčat v meste Timaru. Informáciu priniesol portál nzherald.nz, ktorý uviedol, že obvinená žena má byť ich mamou.

Polícia neskôr potvrdila identitu obetí, ide o sestry a to sedemročnú Liane Dickasonovú a trojročné dvojičky Karlu a Mayu. Išlo o deti juhoafrických lekárov, ktorí do krajiny pricestovali len pred týždňom, aby začali žiť nový život. Manželmi boli 15 rokov. V uplynulé dni rodine skončila karanténa.Telá detí a zranené telo partnerky našiel po príchode domov vo štvrtok večer ich otec, Graham Dickason.

Následne zalarmoval susedov a privolal políciu. Portál stuff.nz uviedol, že susedia počuli muža hystericky kričať a plakať. Dookola sa vraj pýtal, či sa to naozaj deje.

Uverejnil používateľ Graham Dickason Pondelok 30. augusta 2021

Zdroj: Instagram - Graham Dickason

Zranenú ženu previezli do nemocnice, údajne je v stabilizovanom stave. Úrady nepotvrdili, že ide o ich matku a ani neuviedli, v akom vzťahu je obvinená k deťom. Detektívi prípad vyšetrujú ako trojnásobnú vraždu.

„Zúčastnení prišli do Timaru z južnej Afriky minulý týždeň. Vyšetrovanie tejto tragédie je stále v ranom štádiu, ale môžeme potvrdiť, že v súvislosti so smrťou troch detí nie je hľadaný nikto iný,“ uviedol inšpektor Scott Anderson.

Nový Zéland patrí medzi najbezpečnejšie krajiny na svete. Ročne evidujú priemerne 14 vrážd, kriminalita je tu naozaj nízka.

Zdroj: TASR - AP

Na miesto činu začali po zverejnení tragického činu postupne prichádzať ľudia a klásť pred dom kvety, hračky a zapalovať sviečky, informuje timeslive.za.

NOVÝ ZÉLAND/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti