V Chorvátsku našli dezorientovanú ženu. Ozvala sa čitateľka, ktorá tvrdí, že ide o Slovenku

Žena, ktorú našli.
Zdroj: TASR/AP

Žena vraj nevie, ako sa volá, ani ako sa tam dostala.

Svet v posledných hodinách obleteli informácie o tom, že na chorvátskom ostrove Krk našli ženu, ktorá pôsobila dezorientovane a nevedela ako svoje meno, tak ani to, ako sa na ostrov dostala. Okrem iných o tom informovalo aj CNN.

Web českej TV Nova teraz prišiel s informáciou, že záhadná žena je Slovenka. Tvrdí to česká turistka, ktorá sa s ňou mala stretnúť 9. septembra v Drveniku na Makarskej, ktorá tam vtedy bola s manželom na dovolenke.

„Rozprávala nám o tom, ako cestuje a o tom, že je na dôchodku a jej známi ešte pracujú," uviedla čitateľka.

Na výlet teda šla sama. Nakoľko sa podľa čitateľky po príchode späť na Slovensko obávala 14-dennej karantény, vypla si telefón a zahodila SIM kartu.

„Rozprávali sme sa o očkovaní, ktoré paní nechcela a mala strach z toho, že po návrate by musela do karantény, čo tiež odmietla," doplnila.

Ako priblížila, zo Slovenska mala žena ísť vlakom, pričom cestovať chcela z juhu Chorvátska na sever. „Ďalej chcela ísť do Liku, čo je kúsok práve od ostrova Krk."

Po Chorvátsku mala pani cestovať sama len s krosnami, pričom podľa slov čitateľky len skrátka chcela ísť na výlet.

Chorvátska polícia uviedla, že nájdená pani pôsobila zmätene. Taká však nebola žena, s ktorou sa čitateľka stretla.

„Bola veľmi inteligentná, hovorila nám, že strávila nejaký čas v Anglicku, takže vedela dobre anglicky," priblížila. Ako dodala, žena hovorila po slovensky, avšak odkiaľ je a ako sa volá si už vraj nepamätá.

Podľa fotiek, ktoré chorvátska polícia zverejnila, by mala mať stratená pani na tvári krvavú ranu. Tú však pri stretnutí 9. septembra ešte nemala.

„Mala len štípance od komárov, na tie sa dosť sťažovala a hovorila, že keby o nich vedela, tak do Chorvátska nejde," loví v pamäti žena, ktorá to, že sa na Makarskej stretli, už nahlásila ako českej, tak aj chorvátskej polícii.

MAKARSKA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Makarská riviéra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.