Koronavírus na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku: Zúčastnil sa na ňom aj slovenský minister Korčok

Valné zhromaždenie v New Yorku
Valné zhromaždenie v New Yorku Zdroj: Ivan Korčok/Facebook

Ochorenie COVID-19 potvrdili brazílskemu ministrovi zdravotníctva.

Brazílsky minister zdravotníctva Marcelo Queiroga má koronavírus. Nákaza sa u neho prejavila krátko pred odletom zo zasadnutia Valného zhromaždenia OSN v New Yorku, informuje CNN. Organizácia OSN okamžite začala s trasovaním. Na zasadnutí sa zúčastňuje aj slovenský minister zahraničia Ivan Korčok.

Queiroga je už druhým členom brazílske delegácie, u ktorého sa potvrdil koronavírus. Najskôr pozitívne otestovali člena organizačného tímu, ktorý sa ale akcií nezúčastnil a bol od príletu v karanténe. V tej skončil aj brazílsky minister a bude trvať 14 dní.

Queiroga sa v utorok (21.9.) zúčastnil zasadnutia, na ktorom bol aj brazílsky prezident Jair Bolsonaro. Ten v prejave opäť kritizoval epidemiologické opatrenia. Prezident tiež odmieta očkovanie proti covidu a tvrdí, že sám už má protilátky, pretože ochorenie prekonal.

Minister Queiroga je na rozdiel od prezidenta očkovaný čínskou vakcínou CoronaVac.

Zdroj: Profimedia

Minister Korčok v New Yorku

Valného zhromaždenia OSN, ktoré sa koná od 20. - 24. septembra, sa zúčastnila aj slovenská delegácia na čele s ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom.

Ako sám uviedol na sociálnej sieti, zúčastnil sa otvorenia všeobecnej rozpravy 76. zasadnutia rovnako ako brazílska delegácia. Zatiaľ nie je známe, či bude musieť minister Korčok a spol. podstúpiť karanténu, testovanie alebo majú organizátori situáciu pevne v rukách. Oslovili sme náš rezort zahraničia a čakáme na odpoveď.

MARATÓN DIPLOMATICKÝCH ROKOVANÍ Dnešný deň som začal účasťou na otvorení všeobecnej rozpravy 76. zasadnutia Valného...

Uverejnil používateľ Ivan Korčok Utorok 21. septembra 2021

Opatrenia proti šíreniu nákazy

Organizátori zasadnutia urobili všetko preto, aby prenos možnej nákazy znížili na minimum. Každý rečník dostal špeciálny návlek na mikrofón, aby sa zabránilo šíreniu vírusu. Po každom vystupujúcom sa rečnícky pult navyše vydezinfikoval.

Brazílsku delegáciu výskyt vírusu v ich radoch veľmi netrápil. Krátko po tom, čo mal Queiroga pozitívny test, prezident Bolsonaro vyšiel pred hotel a podával si ruky so svojimi priaznivcami. Ako obvykle, na tvári nemal rúško.

NEW YORK/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme New york

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj varoval Bielorusov pred snahou Ruska zatiahnuť ich do vojny ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil príhovor k občanom Bieloruska, ktorých vyzval na solidaritu s Ukrajinou a zároveň varoval pred snahou Moskvy zatiahnuť ich do vojny.

  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude v utorok pred summitom NATO v Madride viesť rozhovory s lídrami Švédska, Fínska a Severoatlantickej aliancie.