Chorvátska polícia potvrdila, že nájdená žena je Slovenka. Jej šperky nosili viaceré hviezdy

Žena, ktorú našli.
Zdroj: TASR/AP

Ženu našli dezorientovanú, pričom údajne nevedela, ako sa volá a ani ako sa tam ocitla.

Tajomná žena, ktorú našli na chorvátskom ostrove Krk, je Daniela Adamcová z Trenčína. V oficiálnom stanovisku to potvrdila tamojšia polícia.

Na začiatku tohto týždňa svet obletela správa o nájdení ženy, ktorá pôsobila dezorientovane, pričom si údajne nepamätala svoje meno ani to, ako sa na mieste ocitla.

Po tom, ako sme informovali o tomto prípade, sa ozvalo viacero čitateľov, ktorí podľa fotografie uviedli, že ide o spomenutú Danielu Adamcovú.

Po tom, ako ju našli v skalnatom území, podľa webu 24sata mala na tele krv a poranenia, ktoré však nevznikli po útoku. Možnou príčinou jej dezorientácie a straty pamäti tak môže byť úraz.

Slovenská polícia v súčinnosti s českou už v tejto súvislosti kontaktovala chorvátsku stranu.

Portál TV Nova informoval, že 9. septembra nájdenú Slovenku na Makarskej riviére stretla Češka, ktorá sa s ňou zhovárala. Daniela Adamcová jej mala povedať, že má v pláne precestovať osamote sever Chorvátska a potom sa vrátiť na Slovensko.

Ako uviedli chorvátske médiá, Adamcová pri nájdení hovorila plynulou angličtinou, čo môže tým, že dlhší čas žila v Spojených štátoch amerických, o čom v archívnom článku píše aj SME.

Tam sa dostala k výrobe šperkov, ktoré, ako priznala samotná Adamcová, z jej dielne nosili aj exmodelka Brigitte Bardotová či speváčka Barbara Streisandová.

Ako uviedol ďalší chorvátsky web, stratenú ženu spoznala aj Slovenka žijúca v americkom Los Angeles, ktorá sa s ňou stretla v roku 2015.

Instagram/ninasmidt

Reportáž spracoval Braňo Tomaga.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti