Pašeráčka Tereza prežíva obrovské sklamanie. Lístok na slobodu sa jej nepodarilo získať

V Pakistane ju mal čakať odvolací súd, no opäť ho preložili.

Češka Tereza Hlůšková, ktorú odsúdili v Pakistane za pašovanie heroínu, mala mať vo štvrtok (23.9.) odvolací súd. Podľa jej právnika mala obrovskú šancu na prepustenie. Mladú ženu ale čakalo sklamanie. Súd opäť preložili, tentokrát na 4. októbra, píše portál tn.cz.

Tereza je v pakistanskom väzení už skoro štyri roky. Odvolací súd jej preložili už najmenej štyrikrát. Jej právnik uviedol, že v odvolacom pojednávaní je 90-percentná šanca, že Terezu súdny senát oslobodí, pretože chce argumentovať procesnými nedostatkami pri pojednávaní kauzy v prvostupňovom súde. Prokurátor sa naopak vyjadruje, že jej trest sa mu zdá nízky.

Tereza čaká na odvolací súd už viac ako dva roky. Naposledy ho preložili v júni tohto roka. V predchádzajúcich prípadoch to bolo napríklad pre kriketový turnaj, masívny výpadok elektrického prúdu alebo štrajk sudcov.

Pakistanskí colníci zadržali Terezu H. na letisku v meste Láhaur v roku 2018. V jej kufri objavili približne deväť kíl heroínu. O rok neskôr ju miestny súd poslal do väzenia na osem rokov a osem mesiacov.

ISLAMABÁD/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tereza Hlůšková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.