Briti panikária. Pred benzínkami sa tvoria kolóny, dochádza im benzín

Panika na čepacích staniciach v Británii
Panika na čepacích staniciach v Británii Zdroj: Profimedia

V krajine momentálne chýbajú vodiči kamiónov a palivo nemá kto prevážať.

Panika, stres a kolóny na čerpacích staniciach po celej Veľkej Británii. Benzínky hlásia nedostatok paliva, pretože ho nemá kto prevážať. Vodičov kamiónov je veľký nedostatok. Túto prácu väčšinou robili ľudia z východnej Európy a po brexite a pandémii mnohí odišli, píše The Mirror.

Benzínky BP, Esso a Tesco dokonca zatvárajú svoje pobočky. Za nedostatkom vodičov kamiónov stoja najmä prísnejšie pravidlá pre prisťahovalcov a protipandemické opatrenia.

Hovorca premiéra Borisa Johnsona v jeho mene apeluje na verejnosť, aby nevykupovali zbytočne viac paliva, ako zvyčajne. Priznal však problémy, s ktorými bojujú viaceré odvetvia britského priemyslu.

Nedostatok vodičov ovplyvňuje napríklad aj reštaurácie, pohostinstvá a bary. Dochádza pivo, bublinkové nápoje a iné. V krajine momentálne chýba približne 100-tisíc vodičov. Mnohí odišli aj pre nízky plat a prehnanú časovú náročnosť tejto práce.


LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vodič

Dôležité udalosti

ONLINE: Raketový útok v Odeskej oblasti. Hlásia najmenej šesť obetí ON-LINE
  • Raketový útok v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal šesť obetí. Raketu odpálil ruský strategický bombardér typu Tu-22.

  • Rusko sa prvýkrát za viac ako sto rokov ocitlo v platobnej neschopnosti. Moskva peniaze má, Západ…

  • Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan bude v utorok pred summitom NATO v Madride viesť rozhovory s lídrami Švédska, Fínska a Severoatlantickej aliancie.