V Kolumbii zastrelili mladú Češku (†25)

Ilustračná snímka.
Zdroj: Profimedia.sk

Vražda mohla byť vyústením hádky, ale aj lúpežného prepadnutia.

V Kolumbii zomrela 25-ročná Češka. Polícia v regióne Antioquia prípad vyšetruje ako vraždu. Žena bola zastrelená, keď sa piatok večer vracala do hotela, kde bola ubytovaná, uvádzajú Novinky.cz, ktoré sa odvolávajú na miestne médiá.

Telo Češky našli neďaleko obce Jardín južne od mesta Medellín. Zavraždená sa tam zdržiavala spoločne s mužom britskej národnosti. List El Tiempo uviedol, že žena v piatok večer opustila farmu neďaleko uvedenej obce "po tom, čo sa s priateľom pohádala". Na ceste od neho bola zastrelená niekoľkými ranami.

Polícia zatiaľ neoznámila, čo by mohlo byť motívom vraždy. Podľa El Tiempo sa česká turistka mohla stať obeťou lúpežného prepadnutia. Rádio Caracol ale uviedlo aj druhú možnosť, že vražda mohla byť vyústením hádky. Britovi, ktorý ju v krajine sprevádzal, sa nič nestalo. S vyšetrovateľmi spolupracuje.

„Mladá žena strávila niekoľko týždňov v Medellíne a okolitých obciach, ale upresňujeme ďalšie informácie, aby sme skutočne určili okolnosti, ktoré viedli k jej smrti," uviedol v sobotu regionálny policajný veliteľ Gustavo Franco. Dodal, že telo obete bolo odovzdané súdnym lekárom v Medellíne. Češka, ktorej meno kolumbijské médiá neuviedli, bola podľa médií v krajine na dovolenke najmenej dva týždne.

JARDÍN/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.