Záhadná smrť Češky (†25) v Kolumbii. Vrah stále uniká

Anna pochádzala z Prahy.
Zdroj: Facebook

Na tele mladej ženy našli mnoho strelných rán.

Záhadnú vraždu 25-ročnej Češky vyšetrujú policajti v Kolumbii. Na jej tele, ktoré ležalo pri ceste na severozápade krajiny, našli mnoho strelných rán. Hovorí sa o lúpežnom prepadnutí, ale aj o hádke s partnerom.

Vrah polícii stále uniká. Telo zavraždenej Češky našla kolumbijská polícia v piatok večer. Úrady potvrdili, že ide o dvadsaťpäťročnú Annu, ktorá pochádza z Prahy. Pred rokom doštudovala medicínu na Karlovej univerzite. Do Kolumbie prišla pred niekoľkými týždňami s partnerom britskej národnosti.

„Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, sa tá žena už nejakú dobu pohybovala v okolí mesta Medellín,“ prezradil policajný veliteľ Gustavo Franco. Telo ležalo na ulici blízko mesta Jardín južne od drogami neslávne presláveného mesta Medellín. Polícia uviedla, že Češka bola zavraždená strelnou zbraňou. Tamojšie médiá hovoria dokonca o siedmich ranách. Priateľ dievčaťa bol jedným z prvých podozrivých.

„To sa tu píše, že spolu chceli otvoriť reštauráciu za 690-tisíc kolumbijských pesos a bola nejaká hádka a ona odišla,“ povedala televízii Nova Češka žijúca v Kolumbii. Podľa informácií televízie Nova ale polícia nikoho zatiaľ neobvinila a muža už prepustili.

Prípad sleduje aj český konzulát. Kolumbijská polícia prípad stále vyšetruje a nariadila súdnu pitvu. Na výsledky tak čaká nielen ministerstvo zahraničia, ale predovšetkým rodina zosnulej.

„Zároveň sa momentálne rokuje o repatriácii tela, ku ktorej by mohlo čisto teoreticky dôjsť ešte predtým, než bude ukončené samotné vyšetrovanie úmrtia tejto mladej ženy,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Eva Davidová. Hlavná vyšetrovacia verzia zostáva, že sa dievča stala obeťou lúpežného prepadnutia.

„Vražda tejto českej občianky otvára množstvo otázok. V tejto oblasti už nejaký čas prebiehajú boje niekoľkých drogových kartelov a ďalších násilných skupín,“ vyjadril sa bezpečnostný expert z Kolumbie Luis Fernando Quijano. V meste Hardýn, ktoré má bezmála štrnásť tisíc obyvateľov, ide údajne tento rok už o dvadsiatu vraždu. Prvýkrát je však obeťou zahraničný turista.


MEDELLÍN/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.