Rím „terorizujú" diviaky: Celé rodinky sa preháňajú po parkoch či v uliciach

Diviaky v ulicach Ríma
Diviaky v ulicach Ríma Zdroj: Reuters

Obyvateľom dochádza trpezlivosť.

Rím zažíva nezvyčajnú inváziu. Hlavné mesto Talianska „terorizujú" diviaky. Hľadajú si potravu medzi odpadkami. Obyvatelia tak môžu natrafiť na nebezpečné zvieratá bežne na ulici alebo v parku a dochádza im trpezlivosť, informuje agentúra Reuters.

Situáciu opísal Pino Consolati, ktorý prevádzkuje reštauráciu v štvrti Monte Mario. Diviaky bežne prichádzajú do jeho záhrady hľadať niečo pod zub. Jeho sestra dokonca narazila na skupinu asi 30 diviakov pred obchodom. „Nie je to príjemná situácia" dodal.

Skupiny diviakov sa voľne nachádzajú v uliciach či v rozsiahlych parkoch, ktoré mesto obklopujú. Ľudia sa začínajú báť. „Bojím sa prejsť cez chodník, pretože sú tam kontajnery a diviaky na mňa vyskočia," prezradila 79-ročná dôchodkyňa, ktorá čakala pred základnou školou na svoje vnúčatá.

Odborníci tento stav pripisujú nedostatočnému zberu odpadu a tiež premnoženiu zvery. Odhadujú, že v celej krajine sa nachádza približne dva milióny jedincov.

V snahe potlačiť nárast populácie diviakov vláda v roku 2019 spustila program odchytu zvierat do klietok. V auguste už povolili ich selektívny lov v niektorých parkoch, čo bolo doteraz striktne zakázané. Proti hromadnému lovu v Taliansku vehementne vystupujú ochrancovia zvierat.


RÍM/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rím

Dôležité udalosti